'
Читаєте зараз
Дітям у США заборонять користуватись соцмережами: що за дивний закон

Дітям у США заборонять користуватись соцмережами: що за дивний закон

Daniil Tsarevskyi

Губернатор Флориди Рон ДеСантіс підписав закон, який обмежує доступ до соціальних мереж дітям до 14 років, пише The Washington Post.

Законопроєкт також передбачає створення облікових записів дітям у віці 14 та 15 років тільки з дозволу батьків. Компанії зобовʼязуються видаляти наявні облікові записи тих, кому менше ніж 14 років. При цьому користувачі матимуть 90 днів на оскарження рішення. У разі, якщо соціальні мережі нехтуватимуть новими правилами, вони матимуть сплатити $50 000 штрафу за кожен окремий випадок.

Подібні законопроєкти вже були прийняті в інших штатах США, де керують республіканці.

Також документ забороняє неповнолітнім відвідувати сайти з порнографічним або сексуальним характером. Ресурси мають підтверджувати вік своїх відвідувачів.

Конкретного списку платформ, до яких застосовується закон немає, проте вказано, що йдеться про платформи, які використовують інструменти, що призводять до звикання. Такими названо нескінченне прокручування (як-от ТікТок, Reels) або push-сповіщення.

«Це є причиною того, чому діти залишаються на цих платформах годинами й годинами. Це штовхає їх у дуже, дуже темному напрямку», — заявив спікер Палати представників Флориди Пол Реннер.

Документ критикують за те, що подібне вікове обмеження може змусити компанії збирати більше даних, щоб перевірити вік користувача. Федеральні суди вже заблокували подібні законопроєкти в Арканзасі та Огайо, посилаючись на можливу суперечку із конституцією.

«Закон змушує жителів Флориди передавати конфіденційну особисту інформацію вебсайтам або втрачати доступ до критично важливих інформаційних каналів. Це порушує права мешканців Флориди щодо Першої поправки про доступ до промови в Інтернеті», — заявив віцепрезидент і головний юрисконсульт NetChoice (технологічна промислова група, куди входять Facebook, Google, Amazon та ін.) Карл Сабо.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій