Читаєте зараз
Діяли в Україні та ЄС: СБУ викрило членів однієї з найсекретніших спецслужб РФ

Діяли в Україні та ЄС: СБУ викрило членів однієї з найсекретніших спецслужб РФ

Ilona Kivva
Автор:

Українські правоохоронці встановили весь командний склад та ключових співробітників елітного спецназу Росії. Це одна з найбільш засекречених російських спецслужб — Сил спеціальних операцій ЗС РФ, повідомили у Службі безпеки України.

Серед викритих чинний командувач генерал-майор Валерій Флюстіков та колишній охоронець Путіна Олексій Дюмін. Він у 2014 році обіймав посаду командира спецназу російського Головного розвідувального управління.

Їм, а також 25 іншим представникам угрупування та їхнім пособникам з-поміж бойовиків «Л/ДНР», повідомлено про підозру за статтею 113 Кримінального кодексу України (диверсія).

«Кадрові співробітники російської спецслужби причетні до резонансних убивств і диверсій на території України та Євросоюзу, у тому числі до підриву військового об’єкта в Чехії. Через специфіку» завдань вони підзвітні начальнику Генштабу РФ, але в окремих випадках підпорядковуються безпосередньо Путіну», — розповіли в СБУ.

До чого причетні:

  • у 2015 році представники цієї спецслужби організували підрив об’єднаного складу ракетно-артилерійського озброєння ЗСУ у Сватовому на Луганщині. Для підриву арсеналу було задіяно комплекс радіоелектронної боротьби «Леєр-3» з трьома дронами «Орлан-10»/ Унаслідок ворожого влучання на складах відбулась детонація всього запасу боєприпасів, які там зберігались;
  • у 2014 році були задіяні в операції РФ з підриву складу з озброєнням у місті Врбетице в Чехії. Таким чином Кремль намагався послабити оборонний потенціал східного флангу НАТО;
  • з початку повномасштабного вторгнення в Україну диверсанти періодично атакують позиції Сил оборони у прикордонних районах на півночі та сході України. Намагаються нападати на бійців ЗСУ і Держприкордонслужби та підривати їхні військові об’єкти. Нерідко цілями стають цивільні, їхні будинки і автівки.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій