'
Читаєте зараз
Для Гааги. Росія визнала незалежність «ЛНР» та «ДНР», Україна та світ у гніві

Для Гааги. Росія визнала незалежність «ЛНР» та «ДНР», Україна та світ у гніві

Markiian Oliiarnyk
Рада безпеки РФ 21 лютого
  • 21 лютого відбулося засідання Ради безпеки Російської Федерації.
  • На ньому країна-агресор визнала псевдореспубліки, що за допомогою російських військових захопили частину України в 2014 році.
  • Є твердження, що засідання було спектаклем: зроблено вигляд, що розмови велися в прямому ефірі, аби сплутати часову послідовність.

Рада безпеки Росії 21 лютого 2022 року визнала квазіреспубліки «ЛНР» та «ДНР». Про визнання за кілька годин до засідання топових чиновників країни-агресора через відео попросили ватажки так званих «ЛНР» та «ДНР», хоча є твердження, що спочатку було записано засідання, а вже потім під нього проведено і провокації, і звернення колаборантів.

Заборона розповідає про історичне для міжнародного суду рішення Російської Федерації та про те, як відреагувала на це Україна.


Путін затвердив визнання «ДНР» та «ЛНР»

21 лютого 2022 року члени Ради безпеки Російської Федерації, а також представники Держдуми та Ради Федерації закликали Володимира Путіна визнати «ДНР» та «ЛНР». Зокрема високопоставлені чиновники країни-агресора говорили про таке:

  • прем’єр-міністр РФ Михайло Мішустін заявив, що російська влада давно готувалася до можливої реакції країн Заходу на визнання «Л/ДНР»;
  • міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Україна здійснює «атаку на слов’ян, православних та все російське», а визнання «ДНР» та «ЛНР» буде сильним сигналом усьому «русскому миру»;
  • заступник керівника Адміністрації президента РФ Дмитро Козак розповів, що за результатами переговорів радників «Нормандської четвірки» він зробив висновок, що «Україна не бачить можливості надання особливого статусу для Донбасу»;
  • міністр МВС Росії Володимир Колокольцев взагалі заявив, що «ЛНР» та «ДНР» треба визнати з урахуванням територій, які перебувають під контролем України (натякає на окупацію інших частин Донецької та Луганської областей);
  • голова Ради Федерації Росії Валентина Матвієнко назвала офіційну українську владу «маріонетковим режимом, який нічого не може вирішити» й вести перемовини треба виключно з США і більше ні з ким;
  • спікер Держдуми РФ В’ячеслав Володін заявив, що «1.2 млн жителів Донбасу [тимчасово окупованих територій] подали заявки на отримання російської громадянства»;
  • заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медвєдєв мав щось гучне сказати й вимовив, що «території “ЛНР” та “ДНР» Україні не потрібні».

Під час звернення Володимира Путіна до росіян, яке відбулося увечері 21 лютого, президент країни-агресора звинуватив Україну в усіх смертних гріхах й оголосив про визнання псевдореспублік «ЛНР» та «ДНР».

У пункті 4 кожного з цих указів зазначено, що Росія офіційно вводить свої війська на територію тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Читати більше новин в Telegram

22 лютого депутати Державної Думи Російської Федерації одноголосно ратифікували договори «про дружбу, співпрацю та взаємну допомогу» із маріонетковими псевдореспубліками «ЛНР» та «ДНР».

22 лютого 2022 року Радбез дозволив викорстовувати регулярну армію на території іншої держави. Саме так, дозволили наступного дня після того, як регулярна армія в більшої кількості зайшла на територію іншої держави.

В яких кордонах Росія визнає «ЛДНР»

22 лютого російський Интерфакс написав, що голова комітету Держдуми РФ з питань СНД Леонід Калашников нібито заявив, що Росія збирається визнати суверенітет квазіреспублік «ДНР» та «ЛНР» в кордонах Донецької та Луганської областей.

Однак згодом цю інформацію спростував сам Калашников, заявивши що в документах немає жодного слова про кордони, тому їхнє визначення залежить лише від ватажків «Л/ДНР». «Угода не уточнює кордонів. Не знаю, хто запустив цю чутку, що ми визнаватимемо “ДНР” та “ЛНР” у межах Донецької та Луганської областей. В угоді йдеться про конкретні речі в галузі дружби, співпраці, безпеки та взаємної допомоги. Решта — це питання вже зовсім не для Росії, а, звісно ж, “ДНР” і “ЛНР”», — цитує російського депутата видання Подьем.

Напередодні, 21 лютого, російський сенатор Андрій Климов заявив, що РФ визнає «ДНР» та «ЛНР» лише у фактичних кордонах станом на теперішній час.

Тим часом так званий віцеспікер «парламенту ЛНР» Дмитро Хорошилов вимагає від України вивести українські війська за межі адміністративних кордонів Луганської області. «Наша територія — уся Луганська область. Ми закликаємо Україну добровільно відвести війська, в іншому разі будуть вжиті заходи», — заявив окупант.

Засідання Ради безпеки РФ: постановка

Є підозра, що відео позачергового засідання Ради Безпеки Росії транслювалося не наживо, а у записі. Річ у тім, що на годиннику міністра оборони РФ Сергія Шойгу час показував близько 13:00 (по Москві), а сама трансляція велася у другій половині дня (почалася близько 16:00 за Києвом).

Інтернет-користувачі та журналісти підозрюють, що запис засідання Ради безпеки був зроблений раніше, ніж були опубліковані відеозвернення ватажків «ДНР» та «ЛНР» з проханням визнання незалежності псевдореспублік (вони були оприлюднені близько 15:30 за Києвом). А отже, увесь цей спектакль був заздалегідь підготований і зрежисований.

Фото: Twitter\@Liveuamap

Ще один казус стався під час виступу голови служби зовнішньої розвідки РФ Сергія Наришкіна. Російський чиновник, який колись очолював Держдуму (2011-2016) наче забув сценарій (тему обговорення) і почав розповідати не про визнання незалежності «Л/ДНР», а про їхнє входження до складу Росії.

Фото: RESSENTIMENT/Telegram

Екстрене засідання РНБО України

Представники української влади протягом кількох годин після засідання Радбезу РФ тримали мовчазну паузу. Вже перед засіданням Ради національної безпеки України стало відомо, що, швидше за все, проводилися консультації з союзниками.

Раніше Заборона розповідала про примусову мобілізацію на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також про провокаційні обстріли проросійських бойовиків 20-21 лютого. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій