'
Читаєте зараз
Для переселенців в Україні спростили правила отримання соцдопомоги

Для переселенців в Україні спростили правила отримання соцдопомоги

Ilona Kivva
Автор:
  • Внутрішньо переміщені особи, які втратили документи, можуть претендувати на виплати від держави.
  • Для цього потрібно подати заяву у відповідні служби на відновлення паспорта, але треба бути зареєстрованим у базі Державної міграційної служби.
  • Також можна скористатися єДокументом, адже він має таку ж юридичну силу, що і паперова версія. 

Уряд України змінив умови отримання соціальної допомоги для внутрішніх переселенців (ВПО). Одним з варіантів реєстрації як ВПО або оформлення соціальної допомоги, є оформлення через Дію.

Заборона розповідає про новий порядок отримання виплат для переселенців.


ВПО можуть отримати виплати без паспорта: як це зробити

Внутрішньо переміщені особи, які втратили паспорт, можуть оформити соціальні послуги та виплату грошової допомоги двома способами: 

  • за довідкою Державної міграційної служби України;
  • за електронними документами у застосунку «Дія».

«Зміни суттєво спрощують отримання послуг людям, які перемістилися із районів бойових дій та залишилися без документів. Відтепер вони можуть ставати на облік, реєструватись та отримувати допомогу від держави як внутрішньо переміщені особи навіть без наявності паспорта», — пояснили в Кабміні.

Щоб отримати довідку, потрібно подати документи на оформлення нового паспорта (книжечкою чи ID-карткою не має значення). Зробити це можна:

Читати більше новин в Telegram
  • у будь-якому підрозділі ДМС України у вашому регіоні;
  • у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП);
  • у центрах обслуговування «Паспортний сервіс».

Важлива умова — ідентифікація відбувається за відомостями Єдиного державного демографічного реєстру або відомчої інформаційної системи ДМС. Без цієї інформації відновити документ не можна.

Загальна гаряча лінія Державної міграційної служби: 0 800 308 877.

Також можна використовувати електронні паспорти у «Дії». Вони мають таку саму юридичну силу, що й звичайні. Це передбачено статтею 14 закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Тому їх мають приймати в усіх державних установах та службах, навіть на блокпостах під час перевірки документів.

Раніше Заборона розповідала про виплати, які можуть отримати в Україні внутрішні переселенці. Спочатку потрібно стати на облік ВПО — це можна зробити через Дію.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій