Для волонтерів інші правила: в НБУ пояснили, як діє ліміт на гривневі картки за кордоном
- Нацбанк ввів нові ліміти на рахунки українців з 21 липня 2022 року.
- Обмеження не стосуються благодійних фондів або будь-яких інших юр осіб, яку купують товари гуманітарного або військового призначення.
- У закордонних банкоматах можна знімати готівку до 12 500 гривень в еквіваленті на один календарний тиждень.
Національний банк України запровадив низку додаткових обмежень для валютного ринку. В основному вони стосуються операцій з гривнею за кордоном: були встановлені ліміти на безготівкові розрахунки, зняття готівки та Р2Р-перекази. Таке рішення неабияк занепокоїло волонтерів, які замовляють та возять з-за кордону товари військового призначення.
Заборона розповідає про обмеження НБУ закордонних операцій.
100 000 грн на місяць на закордонні розрахунки у гривні: як це вплине на волонтерів
Щомісячний ліміт на розрахунки за кордоном з гривневих платіжних карток у розмірі 100 000 гривень в еквіваленті почав діяти з 21 липня 2022 року. Обмеження стосується усіх рахунків українців в одному банку, відкритих у національній валюті.
«Ураховуючи запити волонтерів, ще на початку квітня запровадив послаблення для волонтерів. Так, фізичні особи можуть купувати та перераховувати іноземну валюту для купівлі товарів оборонного призначення за кордоном у межах щомісячного ліміту в розмірі 400 000 грн в еквіваленті», — зазначив державний регулятор», — йдеться у заяві НБУ.
До таких товарів належать:
Читати більше новин в Telegram- рації;
- бронежилети;
- каски і шоломи;
- прилади для спостереження (приціли, біноклі, тепловізори, прилади нічного бачення тощо);
- військова та тактична форма і взуття, захисний одяг;
- безпілотні літальні апарати;
- спальні мішки і каримати;
- засоби для надання домедичної допомоги тощо.
Ліміт не стосується перерахування валюти для закупівлі волонтерської допомоги з рахунків благодійних фондів або будь-яких інших юридичних осіб. А для фізичних осіб-волонтерів, які закуповують товари військового призначення на суми, що виходять за межі ліміту в 400 000 грн на місяць, НБУ опрацьовує з банками України інші інструменти для врегулювання таких ситуацій. Які саме це будуть інструменти, наразі не уточнюються.
«Ураховуючи тривалий характер війни і потреби в підтримці країни після перемоги, НБУ звертає увагу на можливість волонтерів об’єднуватися у спільноти та реєструвати їх як фонди чи громадські об’єднання або ж співпрацювати з уже існуючими фондами для здійснення закупівель», — пояснили у Нацбанку.
Ліміти на платіжні картки за кордоном з 21 липня 2022
НБУ також змінив правила зняття готівкової валюти з гривневих карток. Громадяни, як і раніше, можуть знімати за кордоном до 50 000 гривень в еквіваленті, але не одним платежем на місяць, а щотижнево: по 12 500 грн на сім календарних днів.
«Коли громадяни витрачають кошти за кордоном із гривневих карток, то валюта для цих розрахунків здебільшого витрачається з валютних резервів країни, оскільки де-факто громадяни розраховуються гривнею, яку необхідно конвертувати у валюту», — пояснили в фінансовому регуляторі.
Також зменшено щомісячний ліміт на P2P-перекази громадян за кордон із гривневих платіжних карток українських банків. Раніше було дозволено перераховувати до 100 000 гривень в еквіваленті, а тепер — не більше 30 000 гривень.
Українським банкам дозволили продавати громадянам безготівкову валюту. Але лише за умови, що кошти будуть розміщені на депозит на термін від трьох календарних місяців без права дострокового розірвання. Щомісячний ліміт становить 50 000 гривень.
Скасування лімітів для волонтерів з 6 серпня 2022: умови
Після суспільного розголосу Нацбанк ухвалив рішення з 6 серпня прибрати ліміти для розрахунків за кордоном для фізичних осіб, які займаються волонтерською діяльністю.
Але, щоб уникнути карткових обмежень, потрібно, щоб були одночасно дотримані такі вимоги:
- операції за рахунком волонтера мають бути типовими для цієї фізичної особи та обсяг операцій по картці перевищував еквівалент 100 000 грн на місяць до 21 липня 2022 року;
- волонтер має подати до банку листа від державного органу або військової частини, в якому йдеться про співпрацю з ним та замовлення товарів, якщо сума такої операції перевищує 400 000 грн на місяць;
- волонтер має надати орієнтовну вартість товару та строки виконання замовлення;
- волонтер має повідомити банк щодо збору коштів з метою оплати продукції.
Але якщо у банку є інформація щодо недобросовісної діяльності волонтера, він може відмовити у проведенні операцій на суму понад 100 000 грн на місяць.
Раніше Заборона розповідала про підвищення офіційного курсу гривні до долара США з 29.25 до 36.6 грн/долар. Такий крок нібито має зробити умови для обміну валют більш-менш рівними для бізнесу та населення.
Читати більше новин в Telegram