Читаєте зараз
Для воїнів запустили медичний застосунок та бронь квитків

Для воїнів запустили медичний застосунок та бронь квитків

Анастасія Бодюл
  • Військові та їхні родини зможуть отримати онлайн-консультацію дерматологів в застосунку Derm Guard.
  • Також надаються безплатні ліки та лікування у будь-якому медзакладі.
  • Укрзалізниця залишає спеціальні місця для військовослужбовців, але треба дотримуватися кількох правил.

В Україні розвиваються сервіси для закриття вторинних, але вкрай важливих потреб військових. Так, для воїнів, що їдуть у відпустку чи відрядження, бронюються квитки на поїзди, а МОЗ і волонтери допомагають вирішити проблеми з псоріазом, вітиліго та алергією.

Заборона розповідає про нові ініціативи, якими можуть скористатися захисники.


Derm Guard: допомога дерматологів

Дерматовенерологічна гвардія України спільно з Міністерством охорони здоров’я України запустила медичний застосунок Derm Guard для військових і їхніх родин. Тут можна отримати безоплатну допомогу зі шкірними захворюваннями.

«Через умови, в яких перебувають герої на передовій, високе психологічне навантаження та проблеми, пов’язані з постійним носінням берців, збільшується кількість воїнів з дерматологічними проблемами. Зокрема, воїни страждають на траншейну стопу, псоріаз, вітиліго та алергію. Відтепер кожен військовий навіть на фронті зможе отримати фахову консультацію лікаря», — повідомили у МОЗ.

Як отримати консультацію:

Читати більше новин в Telegram
  • зайти на сайт проєкту;
  • заповнити коротку форму;
  • додати до неї кілька фотографій ураженої ділянки й відправити заявку.

Протягом 12-24 годин лікарі підготують розгорнуту відповідь із діагнозом та схемою лікування. Ті пацієнти, які потребують медикаментозної допомоги, зможуть отримати ліки чи піти в один із медзакладів, що співпрацює з проєктом. Все безплатно.

Спеціальна бронь в поїздах для військових

Укрзалізниця створила спеціальний резерв квитків для військових. Захисники зможуть забронювати та отримати їх першочергово навіть у піковий сезон, коли місць у вільному продажі вже немає.

«Бронь призначена для використання військовослужбовцями, які їдуть у відрядження чи відпустку. Розподіляють зарезервовані місця військові комендатури: це як мінімум чотири купейних та чотири плацкартних місця на кожному рейсі. Вони здебільшого для таких випадків, коли про свою відпустку військовий дізнався в останній момент», — зазначили у компанії.

Щоб отримати квиток, треба:

  • звернутись до чергового по вокзалу, який спрямує до військової комендатури (вони знаходяться у Львові, Рівному, Ужгороді, Івано-Франківську, ст. ім. Т. Шевченка, Знамʼянці, Одесі, Миколаєві, Подільську, Харкові, Полтаві, Конотопі, Києві, Житомирі, Козятині, Жмеринці, Дніпрі, Запоріжжі та Покровську) або зателефонувати на спеціальну гарячу лінію за номером: 0 800 503 222;
  • у військовій комендатурі треба предʼявити військовий квиток та документ, що підтверджує необхідність поїздки в конкретний день (посвідчення про відрядження, відпускний квиток). Йому\їй видадуть талон;
  • талон треба обміняти на квиток в спецкасі для військовослужбовців або в будь-якій іншій, якщо такої на вокзалі немає;
  • якщо в населеному пункті немає комендатури, покажіть касиру ВПД (військовий проїзний документ, видають в частині), який дає право на безплатну поїздку.

Резерв на місця знімається за шість годин до відправлення поїзда. Тобто щоб встигнути отримати талон і придбати квиток, краще приїжджати на вокзал за вісім годин до від’їзду потяга або раніше. Якщо всі заявки від воїнів уже закриті, а квитки залишились, то їх надають у вільний продаж.

Коли усі броні розібрано, треба звернутися на гарячу лінію Укрзалізниці: 0 800 503 222. 

Раніше Заборона розповідала про оформлення статусу учасника бойових дій та які пільги він дає військовим.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій