Читаєте зараз
Для захисту від ворожої арти: Британія передасть ЗСУ два види мобільних гаубиць

Для захисту від ворожої арти: Британія передасть ЗСУ два види мобільних гаубиць

Ilona Kivva
Автор:
  • Уряд Сполученого Королівства 21 липня оголосив про велику поставку зброї Україні.
  • Сюди увійшли понад 50 артилерійських установок, сотні безпілотників та більше 1000 одиниць протитанкової зброї.
  • Артсистеми допоможуть вибудувати захист від обстрілів ворога.

Велика Британія передасть Збройним силам України мобільні причепні гаубиці 105 Light Gun Вони дуже ефективні у знищенні легкоброньованої техніки і піхоти ворога. Також українські захисники отримають додаткову партію самохідних артилерійських установок M109.

Заборона розповідає про пакет збройної допомоги від уряду союзників.


Збройний пакет від Британії в липні-2022

Британський уряд 21 липня 2022 року оголосив черговий пакет військової допомоги ЗСУ.  Збільшення обсягів допомоги відбулося після того, як 30 червня 2022 року прем’єр-міністр Борис Джонсон оголосив про ще 1 мільярд фунтів стерлінгів на військову підтримку України.

До нього увійшли:

  • понад 20 самохідних артилерійських установок M109;
  • 36 артилерійських установок L119;
  • радіолокаційні системи контрбатарейної боротьби;
  • понад 50 000 боєприпасів під радянську артилерію, яка є в Україні;
  • сотні бойових безпілотників з боєприпасами до них;
  • понад 1600 одиниць протитанкової зброї.

Техніка зміцнить здатність ЗСУ захищатися від невибіркового використання артилерії Росією. «Масштаби та асортимент обладнання, яке ми надаємо, демонструють силу нашої рішучості. Разом з нашими міжнародними партнерами ми забезпечимо, щоб Україна мала інструменти для захисту своєї країни від незаконного вторгнення Путіна», — сказав міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес.

Читати більше новин в Telegram

У відомств також прозвітували, що вже надіслали українським захисникам:

  • 6900 одиниць протитанкової зброї NLAW, Javelin та Brimstone;
  • 16 тисяч артилерійських снарядів;
  • 6 ЗРК Stormer;
  • сотні ракет;
  • реактивні системи залпового вогню; 
  • 120 бойових броньованих машин;
  • 82 000 шоломів;
  • 8 450 комплектів бронежилетів;
  • понад 5 000 приладів нічного бачення.

Також Велика Британія розпочала масштабну програму навчання українських захисників.

Гаубиці L119 і M109: характеристики

L119 — легка причіпна гармата 105-мм, призначена для підтримки піхоти, десантних військ та штурмових груп, пише Мілітарний. Створена була у Великій Британії, де має індекс L118, але також виготовляються по ліцензії у США під назвою М119, а в Австралії та Новій Зеландії — під назвою L119. Щоб не плутатися у позначеннях, військові часто називають їх просто 105 Light Gun.

Гаубиця має ручне заряджання і є вкрай ефективною у знищенні легкоброньованої техніки і піхоти. Артилерійська система є високомобільною, тому активно використовується арміями США та Сполученого Королівства, зазначає Defense Express.

Головною особливістю 105 Light Gun є її гармата з системою наведення LINAPS. Лазерні гіроскопи та власна система навігації автоматично виконує балістичні розрахунки. Керування вогнем здійснюється через сенсорний планшет на самій гарматі. Вона здатна видавати 6-8 пострілів/хвилину, а максимальна дальність в залежності від боєприпасу становить від 11.5 до 19 кілометрів. 

М109 — американська самохідна артилерійська установка. Перша її версія була випущена у середині 1950-х років на базі легкого танка M41 «Вокер Бульдог». M109 застосовувалася США практично в усіх військових конфліктах.

За майже 70 років ця САУ зазнала 18 вдосконалень та стала наймасовішою у світі. Установка перебуває на озброєнні у понад 40 країнах, а американська армія лише на складах має близько 500 одиниць цієї техніки.

Найпоширенішою є четверта M109A6 Paladin. Вона була випущена у 1992 році зі значно покращеними показниками захисту та потужності. Зокрема, було встановлено нову радіостанцію, автоматизовану систему управління вогнем, бортовий балістичний обчислювач, навігаційну систему та приймач космічної радіонавігаційної системи NAVSTAR.

У версії використали новий механізм управління вогнем, подібний до системи наведення зенітних установок. Завдяки спеціальним датчикам інформації він автоматично задає гаубиці потрібний кут піднесення та наведення.

Артсистема оснащена великокаліберним кулеметом на башті та 155-мм гарматою. Дальність стрільби становить до 24 км зі звичайними снарядами та до 30 км з реактивними. Заряджання здійснюється автоматичною гідравлічною системою.

Раніше Заборона розповідала про обіцянки Німеччини щодо поставок смертоносної та нелетальної зброї: що увійшло у список та яка техніка буде особливо корисною ЗСУ.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій