Читаєте зараз
До Дубинського прийшли з обшуками

До Дубинського прийшли з обшуками

Анастасія Бодюл

Служба безпеки України і Державне бюро розслідувань проводять обшуки у чинного народного депутата, який під виглядом лікування родича поїхав на відпочинок за кордон, повідомляє пресслужба СБУ. У спецслужбах не називають особу, але з обставин справи зрозуміло, що мова про Олександра Дубинського (Слуга народу), на якого США наклали санкції.

«За даними слідства, він поїхав з України [в Іспанію] під виглядом супроводження свого батька на лікування до іноземного медзакладу. При цьому батько народного депутата виїжджав за кордон і повертався звідти самостійно — без фактичного супроводу парламентаря», — йдеться в повідомленні.

Крім того, правоохоронці розслідують факти підписання народним депутатом офіційних документів під час його перебування за межами України, що може свідчити про їх підроблення.

Для з’ясування всіх цих обставин і надання правової оцінки діям тривають слідчі дії у межах кримінального провадження, розпочатого за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 366 (службове підроблення);
  • ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в автоматизованих системах, вчинені особою, яка має право доступу до неї за попередньою змовою групою осіб).

Санкція статей передбачає покарання до шести років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій