'
Читаєте зараз
До Єгипту повернули артефакт, викрадений понад 30 років тому: який шлях він подолав

До Єгипту повернули артефакт, викрадений понад 30 років тому: який шлях він подолав

Анастасія Могилевець

Країна повернула фрагмент статуї віком 3 400 років, що зображує голову фараона Рамзеса II. Її незаконно вивезли з міста Абідос наприкінці 1980-х або на початку 1990-х років, пише Reuters.

Фрагмент зображає голову фараона Рамзеса II, який правив 66 років. Фото: Федеральне міністерство культури Швейцарії

Спершу знахідка була частиною великої композиції, що зображала фараона поруч з різними божествами Стародавнього Єгипту. Але скульптуру викрали з храмового комплексу Рамзеса II. Достеменно невідомо, коли це сталось, але точно понад три десятиліття тому, каже очільник Єгипетського департаменту репатріації старожитностей Шаабан Абдель Гавад.

Влада Єгипту помітила реліквію, коли її намагались продати на виставці в Лондоні у 2013 році. Згодом її перевезли до Швейцарії через декілька інших країн, перш ніж фрагмент відстежили та повернули під час розслідування, проведеного в Женеві.

Для того, щоб повернути статую, Єгипет співпрацював зі швейцарським урядом. Минулого року Швейцарія передала знахідку єгипетському посольству в Берні, але лише зараз вона повернулася в Єгипет. Реліквія зберігається в Єгипетському музеї в Каїрі. Поки що вона недоступна для туристів, адже її треба відреставрувати.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій