'

Додаток Армія+ від Міноборони України: що цифровізують і навіщо

Ilona Kivva
Автор:

Уряд планує перевести в онлайн ключові послуги для військовослужбовців уже у 2024 році. Для цього триває розробка мобільного застосунку Армія+, розповіла заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко.

Після запуску кабінету військовозобов’язаного автоматизують, наприклад, послугу УБД. Заявку можна буде подати в декілька кліків та отримати електронний документ в Армія+. Процес триватиме до кількох днів, а не місяців, як раніше, каже заступниця очільника Міноборони.

Армія+ розробляють понад 100 фахівців, так може виглядати інтерфейс застосунку. Фото: Армія Inform

«Мене надихає ідея електронних рапортів. Це коли військовослужбовець пише рапорт не рукою, а потім його рвуть в нього перед очима. Електронний рапорт − це коли військовий у два кліки надсилає документ своєму командиру та отримує у відповідь галочку: чи прийняв до опрацювання командир цей рапорт, чи ні», – додала Катерина Черногоренко.

У смартфон має підтягнутись медична картка, зарплата військовослужбовця та інша інформація. Хочуть додати опцію евакуації, за допомогою якої захисник чи захисниця подаватимуть сигнал про допомогу і їх госпіталізуватимуть. За словами розробників, особливу увагу приділяють захисту персональних даних.

«Сам мобільний додаток є своєрідним запобіжником від витоків, тому що має специфічну архітектуру, яка дозволяє захистити агрегацію даних щодо людини. Ми готові пожертвувати частково строками релізу на користь безпеки», – запевнила заступниця міністра.

Імовірно, Армія+ буде спочатку для ЗСУ, а згодом − для всіх Сил оборони. Додаток функціонуватиме в екосистемі держпідприємства «Цифрова армія» за аналогами ДП «Дія» та ДП «ПРОЗОРРО». Реліз запланований на літо 2024 року.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій