«Договір про кордони був помилкою». Естонія заявила права на частину РФ
- 3 травня 2022 року Естонія заявила про наміри повернути території, які вона втратила на користь Росії.
- Уряд країни пропонує відкликати підпис під договором з РФ про кордон 2014 року.
- Естонія претендує на міста Печори та Східна Нарва.
Естонія планує повернути собі Печорський район та Східну Нарву, які входили до її складу у 1920-1945 роках та були анексовані Росією. Договір про кордони досі не ратифікований, і Естонія прагне зупинити процес його підписання.
Заборона розповідає про пропозицію парламентарів Естонії скасувати угоду з Росією про державні кордони.
Естонія хоче повернути Печори та Східну Нарву: законопроєкт
Естонська партія EKRE внесла в парламент пропозицію відкликати підпис під естонсько-російським договором про кордон від 2014 року. Це дасть країні можливість претендувати на міста Печори та Східна Нарва, пише Visegrad.
За проєкт проголосували 28 депутатів, проти — 53. Окрім фракції EKRE, «за» проголосувала і фракція Ісамаа. Март Гельме, віцеголова EKRE, вважає, що підписання естонсько-російської угоди про кордон між колишнім міністром закордонних справ Естонії Урмасом Паетом і його російським колегою Сергієм Лавровим було серйозною помилкою.
Територіальні зміни у Балтійському регіоні. Джерело: Visegrad
Читати більше новин в Telegram«Угода позбавляє нас усіх прав вимагати компенсації за окуповані території. Немає жодного істотного виправдання для передавання 5.2% території Естонії, вод і повітряного простору іноземній державі», — сказав політик.
Він вважає, що настав час зупинити процес ратифікації, попри те, що уряди обидвох країн ще не схвалили договір про кордон, адже РФ погрожує ударами по усім країнам, що допомагають Україні у війні.
«Продовжувати ратифікацію договору про кордон у цій ситуації — це зрада. Режим Путіна — ненадійний договірний партнер. Естонія нікуди не поспішає […] Жоден диктатор чи імперія не вічні. Поки що тимчасова лінія контролю, яка зберігає надію сету [фіно-угорський народ на північному заході Східної Європи] на повернення земель їх предків з майбутньої демократичної Росії, також нам підходить», — сказав Гельме.
Раніше Заборона розповідала про повернення офіційної риторики Японії щодо окупації південних Курильських островів, які зараз перебувають під контролем Російської Федерації.
Читати більше новин в Telegram