'
Читаєте зараз
Допомогли партизани. Встановлено топ-6 гнізд дронів з Ірану: бази і мапи

Допомогли партизани. Встановлено топ-6 гнізд дронів з Ірану: бази і мапи

Yevheniia Kostina
  • Розвідка Великої Британії повідомила про іранські безпілотники Шахед-136 в Україні 13 вересня 2022 року.
  • Основні бази дронів, скоріш за все, розташовані в окупованому Криму.
  • Ймовірно, на Київ та центральний регіон БПЛА запускають з території Білорусі.

Російська армія спочатку здійснювала атаки Shahed-136 переважно на одеському напрямку, а з жовтня намагається діяти по всій країні. Через велику дальність і мобільність місця запуску буде важко знайти. Але за допомогою партизанів та OSINT-дослідників за півтори місяці вдалося визначити принаймні шість баз.

Заборона розповідає про ймовірні місця дислокації іранської зброї.


Шахеди та мопеди: бази в Криму, Херсоні, Білорусі

Більшість спостережень запусків або дислокації іранських дронів відбувається в окупованому Криму. Дослідники, втім, припускають, що гарячою точкою є також Білорусь, йдеться в мікроблозі NLwartracker, що збирає дані з відстеження систем озброєння.

«Росія використовує український півострів Крим для запуску безпілотників-камікадзе іранського виробництва по цивільній інфраструктурі в південній частині України. Головними цілями, здається, є цивільні цілі: електромережі та комунальні служби», — зазначають експерти.

Авіабаза Кіровське

Читати більше новин в Telegram

Повідомляється, що іранці були помічені на цій авіабазі в східному Криму. На авіабазі побудовано об’єкт, який складається з нових ангарів. Тут видно можливу наземну станцію управління. Ймовірно, цей об’єкт використовується для роботи безпілотників, в тому числі, російський Kronshtadt Orion.

Радіолокаційна станція «Маяк»

Партизани вказали на присутність іранців у цьому районі. Тут можна побачити дві ймовірні пускові установки Shahed-136, розміщені на військовому об’єкті. Розгортання цих пускових установок збіглося за часом із повідомленнями про придбання цих безпілотників росіянами.

«Ми вважаємо, що це місце є найбільш ймовірним кандидатом у Криму для запуску безпілотників, які Росія використовує для націлювання на життєво важливу інфраструктуру в Україні, зокрема в Одесі та Миколаєві», — вважають розслідувачі.

Джанкой

Багато джерел повідомляли про наявність іранських інструкторів у районі місцевої авіабази. Однак, незважаючи на інтенсивну діяльність, яка є основною вертолітною базою в Криму, жодної активності, пов’язаної з безпілотниками, не видно.

Тренувальний полігон Опук (мис біля Керчі)

Партизанські звіти свідчать про те, що іранці діють навколо цього військового об’єкта. «Нам не вдалося спостерігати жодної незвичайної активності в цій області. Проте ми будемо стежити за ситуацією», — пообіцяли дослідники.

Херсонщина

Є інформація з різних джерел, що іранці можуть діяти навколо Гладківки та Залізного порту у Херсонській області. Ймовірні іранці можуть бути розміщені тут для навчання російських операторів безпілотників.

Білорусь

Іранців і росіян начебто бачили в селі Мікуличі в Білорусі. Згідно з повідомленнями, Росія запускає іранські безпілотники з цього району на Київ та інші українські міста.

Раніше Заборона розповідала про порівняння ефектів від застосування Росією дронів, а українськими військовими американських ракетних установок HIMARS.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій