'
Читаєте зараз
Допоможуть керувати PzH 2000: Литва поставить Україні вкрай необхідні захисникам БТР М577

Допоможуть керувати PzH 2000: Литва поставить Україні вкрай необхідні захисникам БТР М577

Ilona Kivva
Автор:
  • У 2016 році Литва закупила у Німеччини 168 командно-штабних бронеавтомобілів, пара десятків були додатково модернізовані.
  • БТР є значно легшими за інші, тому вкрай мобільні, що важливо для швидкого переміщення командного центру на передовій.
  • Скільки саме броньовиків отримає Україна, невідомо, але поставити їх обіцяють якомога швидше.

Литовські партнери передадуть Україні партію конче необхідних на передовій бронетранспортерів М577, які призначені для використання у якості командно-штабних пунктів. Бронеавтомобілі оснащені системами, що забезпечують зв’язок на великих відстанях. Оновлені версії можуть використовуватися для керування німецькими  самохідними артилерійськими установками PzH 2000, що мають Збройні сили України.

Заборона розповідає про збройний пакет допомоги від Литви, а також про особливості БТР М577.


Командні пункти М577: чим особливі

ЗСУ отримають додаткову партію ефективних бронетранспортерів M113, а також командно-штабні бронемашини М577 від країни-союзниці, заявив міністр оборони Литви Арвідас Анусаускас. Також у пакет збройної допомоги увійдуть боєприпаси та інше необхідне забезпечення для підготовки резерву.

«Завдяки даній або обіцяній кількості М113 ця бронетехніка стає значною частиною українських Збройних сил, і Литва робить значний внесок у це.

Також Литва пропонує організувати широку військову підготовку для Збройних сил України. Литовська армія оцінює можливість відправки до 10 інструкторів до Сполученого Королівства, яке має намір протягом наступних трьох місяців провести базовий трьохтижневий військовий вишкіл для 10 000 солдатів», — сказав Анусаускас.

Читати більше новин в Telegram

Перші БТР М577 були розроблені у США на шасі бронетранспортера M113, тому вважається одним з варіантів цих наймасовіших машин, проте мають суттєві відмінності, пише Military Today.

Броньований американський командно-штабний БТР М577. Фото: Military Today

Зовні корпус практично не відрізняється від материнського броньовика, але у М577 піднята задня частина даху. Корпус виготовлений зі звареної алюмінієвої броні, а близько 40% деталей — з легких сплавів. Таке рішення дозволило зробити цей БТР значно легшим за інші та забезпечити високу мобільність та швидкість, що вкрай важливо для командно-тактичного центру. Крім того, він має хорошу прохідність — може їздити по піску, снігу, бруду та долати серйозні водні перешкоди.

Попри полегшення, броня все одно забезпечує захист від вогню стрілецької зброї та осколків артилерійських снарядів. Автомобіль також оснащений системою хімічного захисту (NBC). Оборонного озброєння машина не має.

Ззаду на M577 можна кріпити намет, щоб створити додатковий робочий простір для командного складу. Через намети також можна з’єднати кілька таких БТР у один командний пункт.

Броньовик оснащений комп’ютерними системами та засобами, які дозволяють підтримувати зв’язок на великих відстанях. M577 також оснащений зовнішнім бензиновим генератором, який може живити усі електронні системи та комунікаційне обладнання, коли головний двигун вимкнено. Один генератор забезпечує достатньо енергії для двох машин. 

Екіпаж транспортного засобу складається з п’яти осіб, включно з водієм.

У більшості бронемашин використовується дизельний двигун General Motors 6V53T потужністю 275 кінських сил. Моторний відсік оснащений системою пожежогасіння, якою вручну керує водій. 

Окрім командно штабної машини, M577 можна швидко переобладнати під:

  • броньовану санітарну машину;
  • медичну машину;
  • центр керування вогнем.

Ліцензії на виготовлення та модернізацію цих броньовиків у США придбали декілька країн. Серед найбільших операторів Італія, Єгипет та Німеччина.

Саме німецькі версії Україна отримає від литовців. Скільки саме бронемашин буде надіслано ЗСУ, невідомо. Як пише Мілітарний, у 2016 році Литва закупила 168 цих бронетранспортерів у Німеччини. Разом з БТР Бундесвер передав литовцям запасні частини, інструменти для техобслуговування та спорядження для екіпажу.

У 2019 році 22 бронетранспортери M577 були модернізовані німецьким оборонним підприємством для армії Литви. Оновлені версії можуть використовуватись для управління німецькими гаубицями PzH 2000, які на війні з окупантами використовує Україна.

Раніше Заборона розповідала про наймасовіші у світі бронетранспортери М113, які країни-союзниці постачають Україні, та про те, чим вони корисні ЗСУ. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій