Допоможуть ЗСУ ганяти літаки РФ: НАТО перекинуло у Румунію AWACS
- На озброєнні Північноатлантичного Альянсу перебувають американські військові літаки E-3A Sentry.
- Авіасудна зазвичай базуються у Німеччині, звідки здійснюють контроль практично над усім повітряним простором Центральної Європи.
- Після початку повномасштабного вторгнення AWACS регулярно передають ЗСУ дані про ракети і літаки РФ.
Альянс передислокував на авіабазу біля Бухаресту літаки E-3A Sentry AWACS. Одна така машина здатна контролювати зону радіусом близько 400 км та передавати оперативні дані про ворожі літаки та ракети операторам на землі та у небі. Наприклад, пілотам винищувачів чи підрозділам протиповітряної оборони. Розміщення у Румунії вкрай зручне для виявлення російських стратегічних бомбардувальників і крилатих ракет. Тож перебазування, ймовірно, допоможе ЗСУ збивати ще більше російських літаків та авіаснарядів.
Заборона розповідає про розвідувальні літаки НАТО та про їхню місію для перемоги України.
Біля Бухаресту базуватимуться розвідувальні E-3A Sentry
У Румунії 17 січня 2023 року приземлилися три розвідувальні військові літаки E-3A Sentry AWACS, які перебувають на озброєнні Північноатлантичного Альянсу. Вони базуватимуться на авіабазі ВПС в Отопені поблизу Бухареста, повідомили у командуванні Сил раннього попередження та контролю НАТО.
AWACS є частиною Сил раннього повітряного попередження та контролю НАТО. Їх постійна база Гайленкірхені знаходиться в Німеччині, а у Румунію вони прибули для посилення присутності блоку в східній частині Європи, а також моніторингe російської військової активності.
«Три E-3A можуть забезпечити повне покриття Центральної Європи. Таким чином, літаки, які надходять до Румунії, можуть повністю покривати Східну Європу», — розповів військовий експерт Йон Петреску.
Читати більше новин в TelegramТаке розміщення може бути зумовлене тим, що країна є більш зручною територіально для виявлення російських стратегічних бомбардувальників і крилатих ракет, які залітають на територію України зі сторони Чорного моря — вбік кордону з Молдовою, вважають у Defence Express.
«AWACS E-3 Sentry зі складу сил НАТО регулярно патрулюють біля стику кордонів Польщі, Білорусі та України, виконуючи при цьому вильоти із Німеччини. Під час таких місій таким літакам вдається фактично перекривати повітряний простір радіусом до 800 кілометрів. При цьому передача даних про повітряні цілі ворога, що можуть напряму загрожувати Україні відбувається для ЗСУ в режимі онлайн», — кажуть у виданні.
Відповідно, передислокація покращить моніторинг, тож українські Сили протиповітряної оборони та Військово-повітряні сили зможуть збивати ще більше ворожих ракет та авіатехніки.
AWACS E-3 Sentry: можливості літака
E-3 Sentry — це американський модифікований комерційний літак Boeing 707/320 з поворотним радарним куполом. Він оснащений радіолокаційною системою, яка дозволяє здійснювати спостереження над сушею чи водою від поверхні Землі аж до стратосфери, йдеться на офіційному сайті Повітряних сил США.
Радар має радіус дії близько 400 км, а також здатен працювати за підтримки ідентифікаційної системи «друг-ворог» (IFF). У такій комбінації система може виявляти, ідентифікувати та відстежувати ворожі та дружні низьколітаючі літаки, усуваючи зворотні перешкоди, які вводять в оману інші радарні системи.
Основними підсистемами в E-3 є:
- авіоніка;
- навігація;
- зв’язок;
- датчики для пасивного виявлення;
- IFF.
«Cистеми на E-3 Sentry можуть збирати та надавати широку та детальну інформацію про поле бою. Це включає інформацію про місцезнаходження та відстеження літаків і кораблів противника. Інформація може бути надіслана до головних командних центрів у тилових районах або на борту кораблів. Літаки часто здійснюють підтримку операцій “повітря-земля”, надаючи інформацію, необхідну для блокування, розвідки, повітряного транспортування та отримання контролю над повітряним боєм, зокрема, наводячи винищувачі на ворожі літаки», — кажуть у ВПС США.
Раніше Заборона розповідала про секретну стратегію з посилення захисту сухопутних та морських кордонів, яку ввела країна-членкиня НАТО на тлі зростаючої загрози з боку Росії.
Читати більше новин в Telegram