Читаєте зараз
Дослідники наблизились до відтворення давно вимерлого виду тварин: яка їхня мета

Дослідники наблизились до відтворення давно вимерлого виду тварин: яка їхня мета

Ilona Kivva
Автор:

Науковці досягли успіхів у спробах відновити вид шерстистих мамонтів, які вимерли 4 000 років тому. Планується створити гібрид мамонта і слона, який потенційно зможе відновити екосистему в природному середовищі існування, пише CNN.

Відродження вимерлого виду – основний проєкт генетика Гарвардського університету Джорджа Черча та його компанії Colossal Biosciences. Минулого тижня там заявили, що їм вдалося перепрограмувати клітини азійського слона – найближчого родича мамонта – в ембріональний стан. Це перший подібний випадок. Вчені проаналізували геноми 53 шерстистих мамонтів, використовуючи ДНК, вилучену зі скам’янілостей. Дані допомогли дослідникам зрозуміти, які саме гени вирізняють мамонта з-поміж інших схожих видів.

Лінія стовбурових клітин азійського слона, пофарбована в різні кольори, щоб виділити різні елементи. Фото: Courtesy Colossal/CNN

Фахівці моделюють і тестують десятки генетичних змін, які нададуть азійському слону риси для виживання в Арктиці: шерсть, шар ізоляційного жиру та менші вуха. Генетики хочуть створити тварину без бивнів, щоб на неї не полювали браконьєри. Відредаговані клітини слона стане можливо використати для отримання яйцеклітин, сперматозоїдів та ембріонів, які можна буде імплантувати у штучну матку. Однак на це підуть роки роботи.

Якщо мамонти повернуться у найпівнічніші регіони планети в достатній кількості, то зможуть сповільнити танення вічної мерзлоти. Крім того, стовбурові клітини полегшать вивчення унікальної біології азійського слона, який показав унікальну стійкість до раку.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій