'
Читаєте зараз
Дрони мінусували літаки на Енгельсі-2. Аналітики вказали на вирішальну перемогу

Дрони мінусували літаки на Енгельсі-2. Аналітики вказали на вирішальну перемогу

Ilona Kivva
Автор:
  • Російська Федерація з початку жовтня-2022 використовує ракети морського та більшою мірою повітряного базування.
  • Знищення головних тилових авіабаз може суттєво зменшити інтенсивність атак.
  • Мова може йти про аеродроми з літаками, що сприяють ядерному стримуванню Росії.

Дрони-камікадзе невідомого походження 5 та 6 грудня знищили кілька російських бомбардувальників та винищувачів на ключових авіабазах РФ. Саме там розміщується більшість літаків, які здійснюють удари по Україні з 24 лютого 2022 року. Виведення з ладу таких баз може зірвати кампанію РФ по бомбардуванню критичної інфраструктури, зокрема, енергомережі України.

Заборона розповідає про тактику, яка може зруйнувати підступну стратегію РФ.


Вибухи у Саратові та Рязані 5 грудня: що відомо

Військові аеродроми РФ Енгельс-2 та Дягілєво вранці 5 грудня 2022 року були атаковані дронами-камікадзе. Обидві авіабази знаходяться за понад 450 км від українського кордону — у Саратовській та Рязанській областях відповідно.

На обох плацдармах розміщуються стратегічні бомбардувальники Ту-95МС, ТУ-160 ТА ТУ-22М3, які використовуються для ударів по території України від початку повномасштабного вторгнення РФ. Станом на 4 грудня тільки під Саратовом перебували щонайменше 30 літаків.

Енгельс-2 (Саратов) є основною оперативною базою російської авіації дальньої дії (ЛРА) на заході Росії, де базується понад 30 важких бомбардувальників. Ці літаки, стверджують в британській розвідці, сприяють ядерному стримуванню РФ. На Енгельсі дрони влучили у стоянку з військовими літаками. Пошкодження, за неперевіреними даними, зазнали щонайменше два ракетоносці Ту-95. У Рязанській області один із літаків було знищено, також зачепило бомбардувальник Ту-22М3.

Читати більше новин в Telegram

У Міністерстві оборони Росії удари та загибель складу підтвердили, однак заявили, що всі БПЛА були перехоплені. Цю версію спростовують супутникові знімки, на яких чітко видно пошкодження авіамашин у Дягілєво.

Українське оборонне відомство станом на ранок 6 грудня не визнало причетності до ударів.

«Постійний безлад, бавовна на військових об’єктах — свідчення деградації військової інфраструктури та оборонного комплексу, який ми спостерігаємо на території РФ. Очевидно, що ця деградація тільки набирає обертів. Все інше ми не можемо ні підтвердити, ні спростувати», — прокоментував інцидент речник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов.

Також відомо, що 6 грудня 2022 року невідомі безпілотники атакували аеродром в Курській області, ймовірно, аеропорт Курськ-Східний ім. М. І. Гуревича. На ньому також базуються винищувачі та бомбардувальники РФ. На авіабазі успалахнув нафтонакопичувач, але чи було пошкоджено авіацію, невідомо.

Атаки на авіабази РФ можуть зупинити обстріли інфраструктури України — ISW

Виведення з ладу ключових стратегічних авіабаз Росії можуть зірвати кампанію ударів по цивільній інфраструктурі України, вважають у Інституті вивчення війни (ISW).

«Українські війська, ймовірно, завдали ударів по двох російських стратегічних авіабазах. Вони завдали незначної шкоди, але продемонстрували здатність України атакувати російські глибокі тили. Українські сили, ймовірно, прагнули перешкодити російським ударам по українській критичній інфраструктурі та продемонструвати здатність націлюватися на російські стратегічні активи», — зазначили військові аналітики.

Це також продемонструвало вразливість російських тилових авіабаз, попри те, що у керівництві армії РФ, очевидно, знали, що вони є явними цілями для українських ударів. 

«Причини вибухів не підтверджені. Однак, якщо Росія оцінить інциденти як навмисні атаки, вона, ймовірно, вважатиме їх одними з найбільш стратегічно значущих провалів захисту сил з моменту її вторгнення в Україну», — оцінили ситуацію в розвідці Великої Британії.

Раніше Заборона розповідала про безпілотні апарати, які мають в своєму арсеналі українські захисники та ворог.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій