Не лише кокаїн: Які наркотики впливають на поп-культуру - Заборона
Читаєте зараз
Не лише кокаїн: Які наркотики впливають на поп-культуру

Не лише кокаїн: Які наркотики впливають на поп-культуру

Автор:

Можна це визнавати чи інгорувати, та наркотичні препарати повпливали на творчість багатьох діячів культури. Їх вживали, а інколи навіть оспівували видатні письменники, режисери, художники та музиканти. Американське видання Vulture склало список наркотиків, котрі здійснили значний вплив на поп-культуру.

 

Аддерол

(за рецептом)

adderall - Не лише кокаїн: Які наркотики впливають на поп-культуру - Заборона

Препарат, що пригнічує аппетит. В Америці він продається виключно за рецептом лікаря. Аддерол стимулює центральну нервову систему та робить людину енергійнішою.

Американський репер Денні Браун повідомив виданню Complex у 2012 році, що він постійно пише тексти і виступає під дією аддерону. Також у любові до наркотику зізнавася китайський письменник Тао Лінь. Одного разу він розповів, що “не відпочиває цілу день і цілу ніч”, поки пише книгу.

https://www.youtube.com/watch?v=jwqJym5rjqA

 

Алкоголь

(легальний)

alcohol 300x300 - Не лише кокаїн: Які наркотики впливають на поп-культуру - Заборона

Алкогольні напої займають окреме місце у історії людства. Деякі археологічні знахідки свідчать про те, що людство почало їх вживати ще за часів неоліту. Двома найстарішими напоями вважають пиво і вино. Алкоголь давно став джелелом бескінечної кількості образів, втілених у мистецтві.

Про алкоголь багато писали Вільям Фолкнер, Дороті Паркер, Стівен Кінг, Ернест Хемінгвей та інші.

Кокаїн

(нелегальний)

cocaine - Не лише кокаїн: Які наркотики впливають на поп-культуру - Заборона

Білий кристалічний порошок. Він бадьорить, додає активності та впевненості у собі. Загалом, уже з ним добре, окрім сильної залежності, від якої майже неможливо позбутись.

У поп-культурі кокаїн асоціюється із заможним способом життя. Це не важко пояснити його високою ціною у більшості країн світу. Великої популярності наркотик набув серед рок-музикантів.

“Можете вважати, що я знюхав половину Перу”, – одного разу сказав Стів Тайлер, вокаліст гурта Aerosmith.

 

Екстазі

(нелегальний)

ecstasy molly 2 - Не лише кокаїн: Які наркотики впливають на поп-культуру - Заборона

Цей наркотик також називають MDMA (метилендіоксиметамфетамін).  Це напівсентитична сполука, яка викликає почуття ейфорії, інтимної близькості та довіри по відношенню до інших людей, а також здатність знижувати почуття страху та занепокоєння.

Американці вигадали ще одне ім’я для екстазі і часом називають його моллі. У 2013 році Майлі Сайрус випустила пісню We Can’t Stop, у якій розповіла, як вони “розважаються всю ніч під моллі”. Та набагато раніше за неї у коханні до наркотику зізнався шотландський письменник Ірвін Уелш. У 1996 році він випустив роман “Екстазі. Три історії про любов до хімії”.

 

Фентаніл

(за рецептом)

fentanyl - Не лише кокаїн: Які наркотики впливають на поп-культуру - Заборона

Синтетичний опіоїд, схожий за дією на морфін. Викликає почуття ейфорії та розслабляє людину. У 2017 році він призвів до кількості передозувань, що значно вища ніж від будь-якого іншого препарату.

Фентаніл вживали такі відомі виконавці, як Принс, Том Петті та Долорес Д’Ріордан. У кінці минулого року від передозування перепаратом загинув репер Lil Peep.

 

 

Повний список можна подивитись тут.

Нагору