Другий термін Макрона: як Франція вплине на перебіг російсько-української війни
- Чинний президент Франції Еммануель Макрон переміг на виборах президента 24 квітня 2022 року.
- Макрон засуджує дії РФ в Україні і виступає за посилення санкцій проти Росії.
- Розповідаємо, як французький лідер допомагає Україні у війні з РФ.
У ніч з 24 на 25 квітня 2022 року Еммануель Макрон вдруге став президентом Франції. Лідер країни, яка до 30 червня головує у Раді Європейського союзу, публічно засудив напад Росії на Україну та запровадив санкції проти країни-агресора. Він є одним з політиків, які намагалися відмовити Путіна від вторгнення в Україну.
Заборона розповідає, який вплив може мати переобрання французького президента на війну Росії з Україною.
Допомога Макрона Україні у війні з Росією
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року президент Франції Еммануель Макрон став одним із світових лідерів, які очолюють європейські зусилля щодо припинення війни в Україні. Володимир Зеленський часто називав лідера французьких центристів «другом» і «надійним партнером», оскільки Париж запровадив санкції проти Росії, щоб затримати сили Путіна від нападу на Україну, пише Time.
Макрон засудив дії РФ в Україні і ввів низку санкцій проти російських олігархів з активами у Франції. Коли почали з’являтися деталі російських воєнних злочинів на території України, зокрема про вбивства мирних жителів у Бучі, він закликав до нового раунду жорстких заходів проти Росії.
Президент Франції заявив, що країні не потрібен російський газ, і пообіцяв продовжувати домагатися санкцій щодо його поставок: уряд працює над закупівлею газу на інших ринках, повідомляє Republic World.
Читати більше новин в TelegramЗа словами Макрона, країна продовжить постачати озброєння Україні, але не перетинатиме червоної лінії, яка полягає у тому, щоб вступати у війну. 22 квітня 2022 року Макрон анонсував поставку Україні партії протитанкових ракет Milan і самохідних артилерійських установок Caesar.
Росія й надалі зіштовхуватиметься з опором Франції щодо війни в Україні. У своїй промові після президентських виборів Макрон сказав: «…Нам доведеться бути вимогливими й амбітними. Війна в Україні нагадує: Франція має підвищити голос, щоб показати чіткість вибору та свою силу. Нам потрібно зміцнюватись в усіх сферах, і ми це робитимемо».
Що перемога Макрона означає для України
Перемога демократії над ультраправими у Франції посилить позицію України у протистоянні російській агресії. Французькі виборці не підтримали союзницю Путіна Марін Ле Пен, яка пообіцяла наблизити Францію до Росії.
Раніше очільниця партії «Національний фронт» розкритикувала санкції ЄС проти Росії у відповідь на анексію Росією Криму. Крім цього, партія, яку вона очолює, прийняла російські позики на суму 11 мільйонів євро у 2014 році, 9 мільйонів з яких надійшло від Першого чеського російського банку, який має зв’язки з Кремлем.
На президентських виборах-2022 Макрон переміг Ле Пен, яка набрала 41.45% голосів проти 58.55% Макрона, йдеться на сайті МВС Франції.
Затятий єврофіл підтримував тісні зв’язки з різними лідерами політичного спектра протягом усього свого президентства, а до війни України з Росією — і дипломатичні відносини з Путіним. Після перемоги на президентських виборах у 2017 році Макрон запросив президента РФ до французького палацу Версаль, де вони провели «відвертий, щирий діалог» щодо Сирії та України. Відтоді Макрон підтримує відкриту лінію спілкування з російським президентом.
За місяць до вторгнення РФ в Україну, Франція взяла на себе головування в ЄС і надала Макрону можливість стати неофіційним лідером блоку. Незадовго до вторгнення Росії в Україну Макрон прилетів до Москви, намагаючись відмовити Путіна від нападу. Як повідомляє Reuters, президент Франції був здивований зацикленістю Путіна на історичних скаргах щодо України і не зміг знизити напругу. Напередодні та після першого нападу РФ на Україну 24 лютого президент Франції розмовляв з Путіним по телефону щонайменше 11 разів.
Раніше Заборона розповідала про план ООН із запобігання світового голоду внаслідок війни Росії з Україною, яка може призвести до злиднів 1.7 мільярда людей.
Читати більше новин в Telegram