Дружина Медведчука має нафтовий бізнес у Росії – «Схеми» - Заборона
Читаєте зараз
Дружина Медведчука має нафтовий бізнес у Росії – «Схеми»

Дружина Медведчука має нафтовий бізнес у Росії – «Схеми»

Автор:

Телеведуча Оксана Марченко, яка є дружиною політика Віктора Медведчука, має бізнес у Росії. Зокрема, освоює Гавриківське нафтове родовище.

Про це йдеться у розслідуванні програми СХЕМИ на «Радіо Свобода».

Виявилось, що Віктор Медведчук з українського бізнесу має лише ТОВ «Форпостінвест», яке надає бізнес-консультації. Решта заснованих Медведчуком фірм пов’язані з громадською діяльністю: він співзасновник «Спілки адвокатів України» та керівник організації «Український вибір – Право народу».

6C6F4A49 387D 465C 88F3 F85B5E732931 w1597 n r0 s - Дружина Медведчука має нафтовий бізнес у Росії – «Схеми» - Заборона

Однак телеведуча Оксана Марченко, яка є дружиною Віктора Медведчука, виявилась засновницею, кінцевим бенефіціаром та власницею істотної частини в щонайменше десяти компаніях. Вони займаються нерухомістю й будівництвом, фінансами, працюють у сільському господарстві, заготовляють ліс, проводять інженерні вишукування, працюють у медіа. Ця інформація є в реєстрі Мін’юсту.

4C7FD6C8 4B51 44F5 8834 7FEBFAB48F01 w1597 n r0 s - Дружина Медведчука має нафтовий бізнес у Росії – «Схеми» - Заборона

Також Оксана Марченко має бізнес в анексованому Криму. Три компанії Марченко зайшли в співзасновники фірми ООО «ТАВРИЯ-ИНВЕСТ», зареєстровану за російським законодавством у березні 2015.

Журналісти визначили, що директорка ялтинської ООО «ТАВРИЯ-ИНВЕСТ» Інна Палій також очолює московську ООО «ИК «ТАВРИЯ СЕВЕР». За словами журналістів, власники цієї фірми ховаються за кіпрськими компаніями: спочатку VENTOLOR INVESTMENTS LTD, потім – за VENTOLOR HOLDING LTD.

Також журналісти виявили, що Марченко є власницею кіпрської компанії TUMILLON INVESTMENTS LTD, яка через інші кіпрські компанії володіє часткою, що становить 51,1% у російській компанії «НЗНП Трейд», яка і виграла конкурс на право видобувати нафту на Гавриківському родовищі. Це нафтородовище є одним з трьох найбільших у Ханти-Мансійському автономному окрузі. Його запаси оцінюють у понад 40 мільйонів тонн.

279EA000 9932 4070 81DF 093FC9FDF665 w1597 n r0 s - Дружина Медведчука має нафтовий бізнес у Росії – «Схеми» - Заборона

Найбільшою часткою у фірмі «НЗНП Трейд» – 50,1% – володіє кіпрська фірма Ventolor Holding LTD. Її засновником є інша кіпрська компанія – TUMILLON INVESTMENTS LTD. Вона належить Оксані Марченко. Відповідно, українська телеведуча і учасниця «Танців з зірками» володіє контрольним пакетом акцій «НЗНП Трейд», яка і видобуватиме нафту в Гавриківському родовищі.

Крім цього, кіпрські фірми Марченко володіють ще й часткою в «Торговом доме НЗНП» – компанії, яка спеціалізується на продажу нафтопродуктів. А українські й російські експерти повідомили «Схемам», що потенційним ринком збуту нафтопродуктів із Гавриківського родовища є контрольована сепаратистами частина Луганської і Донецької областей.

На письмові запити журналістів «Схем» Віктор Медведчук і Оксана Марченко не відповіли.

Нагору