'
Читаєте зараз
Дубінського відправили у СІЗО

Дубінського відправили у СІЗО

Tetiana Cherevko

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід народному депутату Олександру Дубінському. Його взяли під варту на 60 діб без можливості внесення застави, повідомило Державне бюро розслідувань.

Засідання проводили в закритому режимі. Воно почалося ввечері 13 листопада та тривало майже цілу ніч.

Захист Дубінського заявив про відвід судді, оскільки не встиг ознайомитися з матеріалами справи. Адвокати подали клопотання, щоб перенести засідання на 14 листопада. Суд його відхилив і дав пів години для ознайомлення. Відводу судді не відбулося, пише Суспільне.

В результаті народний депутат пробуде у СІЗО до 12 січня 2024 року.

Усі звинувачення, за словами Олександра Дубінського, ґрунтуються на показах людини, яка пішла на співпрацю зі слідством у справі Андрія Деркача, і дала на нього всі покази.

«Через півтора року за вказівкою, я вважаю, Банкової, цю людину, яка вже відбуває покарання допитали ще раз — і у своїх показах вона каже, що десь чула, що нібито я десь з кимось домовлявся, що вона чула чи вона вважає, що мені передавались якісь кошти. Тобто є якісь припущення, які не ґрунтуються на жодних доказах з боку обвинувачення», — розповів Дубінський в залі суду.

Всі покази, за словами депутата, сфальшовані або отримані під тиском через його критику влади.

Олександра Дубінського підозрюють у держаній зраді. Правоохоронці з’ясували, що він нібито входив до складу злочинної організації, яку сформувало Головне управління генштабу ЗС Росії (ГРУ). До неї також належали екснародний депутат (ймовірно, йдеться про Андрія Деркача) та колишній прокурор (ймовірно, Костянтин Кулик).

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій