'
Читаєте зараз
Дубінському вручили адмінпротокол у справі про корупцію: це вже штраф чи ні

Дубінському вручили адмінпротокол у справі про корупцію: це вже штраф чи ні

Tetiana Cherevko

Народному депутату Олександру Дубінському вручили протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, повідомило Держане бюро розслідувань.

За інформацією правоохоронців, у серпні та жовтні 2023 року він направив до МОЗ та ДБР депутатські звернення, у яких порушувались питання, що становлять його приватний інтерес.

«Він цікавився розглядом питання щодо видачі йому дозволу на виїзд за кордон, що є предметом кримінальної справи, де депутат виступає фігурантом. Також він намагався тиснути на слідство. Дубінський вимагав здійснювати перевірки керівництва правоохоронних органів, які розслідують кримінальні провадження, в яких депутат виступає як підозрюваний» — пояснили в ДБР.

Дубінському вручили адмінпротокол за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (частина друга статті 172-7 КУпАП). Санкція статті передбачає накладання від 3400 до 6800 грн штрафу.

У ДБР зазначили, що своїми діями депутат порушив вимоги статті 28 Закону України «Про запобігання корупції».

Складання протоколу лише фіксує адмінправопорушення та є предметом оцінки суду при розгляді справи про притягнення людини до адміністративної відповідальності. Тобто штраф, ймовірно, він сплатить тільки після того, як суд визнає його винним.

Олександру Дубінському 3 листопада повідомили про підозру в організації схеми незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку. Перед тим у народного депутата правоохоронці провели обшуки. 6 листопада йому обрали запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій