Читаєте зараз
Дуже схоже на реалії в Україні: кораблі НАТО відпрацювали сценарій в морі

Дуже схоже на реалії в Україні: кораблі НАТО відпрацювали сценарій в морі

Ilona Kivva
Автор:

Сім військових кораблів НАТО з чотирьох країн, включаючи фрегати, есмінці та мисливців на міни, відпрацювали складний реалістичний сценарій, з яким стикаються військові або торгові судна, повідомляє пресцентр Морського командування Північноатлантичного альянсу.

За легендою навчань, противник замінував вузький морський прохід, що є найкоротшим шляхом між ключовими пунктами призначення. Таке мінне поле є серйозною перешкодою для проходу кораблів, особливо в поєднанні з ризиком атаки з боку ворожої авіації та швидкісних атакуючих надводних суден. Сценарій дуже нагадує обстановку в Чорному та Азовському морях.

«І світова економіка, і наше повсякденне існування повністю залежать від торговельного судноплавства. Життєво важливо, щоб ми могли тримати ці стратегічні маршрути відкритими, щоб торговельні судна могли безпечно проходити через них», — сказав командир однієї з цільових груп, коммодор Королівського флоту Пол Страуд.

Під час навчань мінні мисливці та командно-допоміжний корабель Туреччини і кораблі ВМС Італії забезпечили маршрут через мінне поле. За ними безпечно йшли для захисту від нападу з повітря та з землі флагман з Великобританії та ще три судна (турецьке, італійське, американське). Групи знищили повітряні та ракетні атаки, змодельовані комп’ютером, використовуючи комбінацію зенітних систем великої та малої дальності та точкової оборони.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій