Читаєте зараз
Дві дивовижні історії порятунку після землетрусу в Туреччині. У таке важко повірити

Дві дивовижні історії порятунку після землетрусу в Туреччині. У таке важко повірити

Ilona Kivva
Автор:
  • 6 та 7 лютого 2023 року серія потужних землетрусів вразили кілька провінцій Туреччини та Сирії. 
  • Рятувальники, армія та місцеві служби кинули всі сили в постраждалі регіони. Більшість країн світу відправили допомогу та пошукові групи.
  • Шанси на спасіння тануть з кожною годиною, втім, трапляються справжні дива.

У Туреччині та Сирії рятувальники дістали з-під завалів зруйнованих будинків двох новонароджених дітей. Зокрема, у турецькій провінції Хатай вдалося врятувати 10-денного хлопчика разом з матір’ю. Вони були заблокованими під уламками більше 90 годин. А у Сирії прямо під час землетрусу народилася дівчинка. Вся її родина загинула, але дитина вижила: її навіть назвали на честь цього дива.

Заборона розповідає неймовірні історії порятунку дітей під час одного з найстрашніших землетрусів десятиліття.


Айя: у Сирії під завалами народилася дівчинка

В місті Джіндейріс, що у північно-західному регіоні Сирії, під час рятувальної операції з-під руїн житлового будинку дістали новонароджену дівчинку, вона все ще була пов’язана з мертвою матір’ю пуповиною. Крихітка з’явилася на світ прямо під руїнами під час землетрусу 6 лютого, пише BBC.

Під час стихійного лиха загинули всі найближчі родичі: мати, батько, четверо братів та сестер.

«Її доставили в лікарню у вкрай поганому стані, у неї були шишки, синці, вона була холодною і ледь дихала, але зараз дівчинка стабільна», — розповіла педіаторка Хані Маруф, яка доглядає за дівчинкою. Дитину у клініці назвали Айя, що у перекладі з арабської означає ‘диво’.

Читати більше новин в Telegram

Тисячі людей надсилають листи та дзвонять у лікарню з пропозиціями удочерити її, але, за попередньою інформацією, опіку візьме на себе двоюрідний дядько дівчинки. 

Дівчинка Айя, врятована з-під завалів у Сирії. Фото: BBC

Ягіз: у провінції Хатай з-під руїн врятували 10-денного хлопчика

Ще одна дивовижна історія сталася у турецькому місті Самандаг. У ніч з 9 на 10 лютого врятували маленького хлопчика та його матір. Вони потрапили під завали під час перших поштовхів 6 лютого і були заблокованими понад 90 годин, пише BBC.

Рятувальники дістали з-під завалів 10-денного хлопчика, Самандаг, провінція Хатай, 10 лютого 2023 року. Фото: мер Стамбула Екрем Імамоглу/Twitter

Хлопчика звати Ягіз. На момент порятунку йому виповнилося всього 10 днів від народження. Дитину знайшли під бетонними плитами, які, ймовірно, і врятували його життя, захистивши від уламків. 

На опублікованих у соцмережах кадрах видно, що малюка винесли на руках і швидко загорнули у термоковдру. Через кілька хвилин також живою вдалося знайти його матір — її транспортували на ношах. Обох доставили до лікарні на обстеження. Про стан здоров’я мами і її сина поки невідомо.

Раніше Заборона розповідала про потужні землетруси та афтершоки 6-7 лютого 2023 року, які нанесли найбільше шкоди провінціям в Туреччині та Сирії.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій