Читаєте зараз
Дика карта: розвідка США представила, що буде після удару України по Кремлю

Дика карта: розвідка США представила, що буде після удару України по Кремлю

Yevheniia Kostina
  • Напочатку квітня 2023 року в мережу потрапила частина секретних документів Пентагону. 
  • В них на папері розіграні непередбачувані обставини розвитку подій в російсько-українській війні.
  • Такий прогноз є нормальною практикою, адже він допомагає підготовутися навіть до таких подій, що схожі на кіно.

Через те, що війна на території України, скоріш за все, може бути затяжною, американська розвідка продумала щонайменше чотири гіпотетичні сценарії. В них включені війсковий удар ЗСУ по Кремлю, усунення військового керівництва країни-агресорки та смерті Володимира Зеленського та Володимира Путіна.

Заборона розповідає про витік документів, пов’язаною з так званою wild-card.


Війна в Україні: чотири сценарії від Пентагона

Американське видання The New York Times отримало секретний документ розвідки США. Медіа заявляє, що це одним з тих, що злили в інтернет і дає уявлення про планування непередбачених обставин через рік війни в Україні.

Сценарний документ є досить типовим продуктом, створеним спецслужбами. Він розроблений, щоб допомогти військовим офіцерам, політикам або законодавцям думати про можливі результати ключових подій.

Аналіз Розвідувального управління Міністерства оборони США окреслює чотири сценарії «дикої карти» та те, як вони можуть вплинути на перебіг війни в Україні. Гіпотетичні сценарії включають смерть президентів Росії Володимира Путіна та України Володимира Зеленського, усунення керівництва Збройних сил Росії та український удар по Кремлю.

Читати більше новин в Telegram

У документі йдеться про те, що війна, ймовірно, залишиться затяжною. Але в ньому описано, як кожен сценарій «дикої карти» потенційно може призвести:

  • до ескалації в Україні;
  • припинення конфлікту шляхом переговорів;
  • не матиме суттєвого впливу на траєкторію війни.

Документ позначено як «RELIDO», що вказує на те, що рішення про оприлюднення інформації — наприклад, іноземним партнерам — приймається певними високопосадовцями. Він датований 24 лютого 2023 року та позначений позначкою «ONE YEAR», що свідчить про те, що аналіз проводився через рік від початкуповномасштабного вторгнення.

Україна вдарить по Кремлю: що буде

Один із чотирьох гіпотетичних сценаріїв показує, що може статися, якщо Україна вдарить по Кремлю. Виявлено широкий діапазон потенційних наслідків: подія може призвести до ескалації, і пан Путін відповість на громадський резонанс, розпочавши повномасштабну військову мобілізацію та розглянувши можливість використання тактичної ядерної зброї. Або страхи населення можуть змусити його домовитися про врегулювання війни.

«Адміністрація Байдена була особливо стурбована можливим ударом по Москві з боку України, оскільки це могло б спричинити різку ескалацію з боку Росії. Небезпека такої атаки з боку України є однією з причин, чому Сполучені Штати не бажають надавати Києву ракети більшої дальності», — зазначають автори статті на NYT.

Деякі аналізи, проведені розвідувальними службами, дають оцінки найімовірнішого результату певної події, але документ уайлд-кард цього не робить. Він описує різні можливі сценарії без оцінки того, що може бути найбільш імовірним.

Американські чиновники відмовилися сказати, чи справжній документ, але вони не заперечували його автентичність. Він схожий на інші, створені об’єднаним персоналом Пентагону, які офіційні особи визнали справжніми. Офіційні особи США також попередили, що витік документів датований і в багатьох випадках не відповідає поточним оцінкам різних спецслужб.

Раніше Заборона розповідала про злив документів начебто з плану контрнаступу української армії. Ймовірно, частина з них є справжніми, водночас зафіксовані ключові розбіжності з реальними даними.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій