Читаєте зараз
Диктор озвучив слоган Порошенка під час параду. Його про це не попереджали

Диктор озвучив слоган Порошенка під час параду. Його про це не попереджали

Роман Губа
Автор:

У Києві під час урочистостей до Дня Незалежності України диктор військового параду озвучив той самий текст, який можна побачити на агітаційних білбордах Петра Порошенка. Цитата прозвучала після виконання державного гімну.

«Ми – Україна. Армія – боронить нашу землю. Мова – боронить наше серце. А віра – боронить нашу душу», – сказав Хоркін під час параду.

Це цитата з виступу Президента в Зарваниці (Тернопільська область), де він узяв участь у прощі, приуроченій 1030-річчю Хрещення України – Русі. Згодом вона з’явилася на білбордах і сітілайтах із зображенням пам’ятника Володимиру Великому.

Заборона зв’язалася з диктором параду Дмитром Хоркіним. Він часто працює на державних урочистостях. Також він є генеральним продюсером «UA:Українське радіо».

«Текст затверджує завжди Генеральний штаб Збройних сил України. Таких сітілайтів і білбордів я не бачив, цей текст був ще на репетиціях, а вони почалися 2 серпня», – сказав Хоркін. За словами диктора, це восьмий військовий парад, який він озвучує.

Також на параді прозвучав «Марш нової армії» («Зродились ми великої години»), який базується на тексті гімну Організації українських націоналістів (ОУН). «Новости Донбасса» помітили, що в марші українських націоналістів замінили текст.  Замість рядка «Міцна й одна від Сяну по Кавказ» прозвучало «Вона на вік доноситься до нас».

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору