'
Читаєте зараз
Дитячі книги з російською пропагандою заборонили ввозити в Україну

Дитячі книги з російською пропагандою заборонили ввозити в Україну

Iryna Troian
Автор:
Книги
  • В Україні заборонили ввозити три дитячі книги з Росії.
  • Зміст книг з Росії щодо ознак інформаційної війни проти України перевірило Держкомтелерадіо.
  • Обмеження ввезення книг з країни-агресора почалося ще у 2017 році.

Державний комітет телебачення і радіомовлення України (Держкомтелерадіо) заборонив ввозити ще три дитячі книги з Росії. Ці книги містять багато символіки і пропаганди країни-агресора та можуть сприяти мілітаризації свідомості дітей.

Заборона розповідає про російські книги з імперським вмістом та як в Україні борються із пропагандистською літературою з Росії.


В Україні заборонили три книги з Росії

Держкомтелерадіо не дав дозвіл на ввезення та розповсюдження в Україні з території Росії трьох назв дитячих книг, у яких виявили пропаганду держави-агресора, повідомила пресслужба комітету. 

Мова йде про книжки видавництва «Издательский дом «Проф-Пресс», розраховані на найменших читачів: «Стихи про машины малышам», «Транспорт», «Тесты для малышей (2–3 года)».

«Ці дитячі книжки розраховані на найменших читачів. Відповідно мають велику кількість ілюстрацій, у яких використовується символіка держави-агресора, її силових і військових структур, символіка комуністичного режиму», — йдеться у повідомленні пресслужби. 

Читати більше новин в Telegram

Експерти Держкомтелерадіо зафіксували порушення за статтями 28, 281 Закону України «Про видавничу справу» та пунктів 3 та 4 Критеріїв оцінки видавничої продукції. За їхніми словами, ці три дитячі книжки є «яскравим прикладом російської пропаганди, яка має на меті мілітаризувати свідомість дітей, виховати в них імперське мислення, лояльне і навіть схвальне ставлення до воєн та конфліктів, які розв’язує Російська Федерація проти інших країн світу». 

Про обмеження ввезення книг в Україну з Росії

У грудні 2016 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №5114 «Про внесення змін у деякі закони України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту». З 1 січня 2017 року ці зміни набули чинності і відтоді в Україну з країни-агресора без спеціального дозволу можна ввозити не більше 10 книг ручної поклажі.

Згідно із змінами до законодавства, в Україні для ввезення та розповсюдження заборонена видавнича продукція, яка за вмістом:

  • спрямована на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення територіальної цілісності країни та її суверенітету, підрив безпеки тощо;
  • пропагує війну, конфлікти та терористичні акти;
  • пропагує комуністичний або/та нацистський тоталітарні режими і їхню символіку;
  • розпалює релігійну, расову, міжетнічну ворожнечу;
  • посягає на право і свободи людини;
  • використовує шаржування державних символів України тощо.

Також з 2017 року, відповідно до Закону України «Про видавничу справу», Держкомтелерадіо має вживати заходів щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції з антиукраїнським змістом.

Раніше Заборона розповідала про заборону показу фільмів та серіалів виробництва країни-агресора на українському телебаченні і в кіно та про чорний список росіян в Україні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій