'
Читаєте зараз
Екс-ректор Одеського медуніверситету розтратив 220 млн грн. Їх виділяли на навчання студентів

Екс-ректор Одеського медуніверситету розтратив 220 млн грн. Їх виділяли на навчання студентів

Сергій Сурепін

Міністерство охорони здоров’я України завершило перевірку щодо екс-ректора Одеського медуніверситету Валерія Запорожана. Перевірка проходила з 13 липня по 27 серпня. У результаті перевірки були виявлені грубі порушення колишнього керівництва університету, повідомляє прес-служба МОЗ.

Валерій Запорожан незаконно розпорядився бюджетними коштами обсягом 220 мільйонів гривень, виділеними на навчання студентів. Він витратив на свою кафедру більшість закупівельного бюджету медичного університету. Закуплене на ці кошти устаткування використовувалося не для навчання, а для надання платних медичних послуг.

Згідно з результатами перевірки, медичне обладнання (на суму 220 мільйонів гривень із 334 мільйонів 670 тисяч гривень), закуплене для кафедри акушерства та гінекології №1, не задіяні в навчальному процесі, а використовувалося для надання платних медичних послуг у гінекологічному відділенні Багатопрофільного медичного центру.

Також стало відомо, що оплата праці в медичному центрі відбувалася коштом спеціального фонду, а платні послуги на таку суму не надано. У МОЗ зазначили, що ТОВ «Науковий парк «Біометричний інноваційно-технологічний кластер «Битек», одним із засновників якого є Одеський національний медичний університет, розташовувався на території медуніверситету без відповідного договору оренди.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій