Читаєте зараз
Ексінформатор ФБР зізнався, звідки брав хибну інформацію про Байденів

Ексінформатор ФБР зізнався, звідки брав хибну інформацію про Байденів

Ilona Kivva
Автор:

Колишній інформатор ФБР, звинувачуваний у брехні про справи Байденів в Україні, після арешту сказав слідчим, що джерело інформації — представники російської розвідки, пише CNN.

Наприкінці 2023 року фігурант Олександр Смирнов заявив ФБР, що нібито розмовляв із керівником російського розвідувального підрозділу. Той повідомив, що перехопив телефонні дзвінки Хантера Байдена, зроблені з київського готелю. Слідчі відкинули цю історію Смирнова, бо син Байдена ніколи не був в Україні. Обвинувачуваний сказав, що РФ може використати цей компромат на президентських виборах у США в 2024 році.

Крім того, фігурант ввів в оману прокурорів щодо своїх статків, які насправді оцінюються у $6 мільйонів. При цьому він стверджував, що працює в охоронному бізнесі — правоохоронці не змогли знайти жодних доказів того, що це правда.

Закордонні контакти ексінформатора оприлюднили як частину аргументів прокуратури залишити його під вартою до суду, хоча пізніше суддя пізніше дозволив звільнити його за умови GPS-моніторингу і здачі двох паспортів. Смирнов зізнався, що зустрічався з представниками російської розвідки ще декілька разів у листопаді та грудні 2023 року. Це робить можливим поширення нової дезінформації, яка може вплинути на подальші політичні процеси в США.

Також у суді стверджували, що колишній співробітник ФБР міг використати свої закордонні контакти, в тому числі в Росії, щоб втекти за кордон поза досяжністю уряду США. Суддя заперечив твердження прокуратури.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій