'
Читаєте зараз
Експерти знайшли докази факту вибуху на борту Качинського

Експерти знайшли докази факту вибуху на борту Качинського

Аня Білоус
Автор:

Голова Смоленської підкомісії Антоні Мацеревич заявив, що дослідженя, проведені експертами з Національного інституту авіаційних досліджень Вічітского університету, вказують на наявність нового доказу факту вибуху на борту літака Ту-154М, що розбився під Смоленськом в квітні 2010 року. Про це пише “Польске радіо”.

Нагадаємо, у катастрофі загинуло 96 осіб – польска делегація на чолі з президентом Лехом Качинським. Вони прямували на заходи з нагоди 70-ї річниці Катинського злочину. Літак розбився неподалік аеропорту “Сєвєрний”, поблизу Смоленська.

Нові дослідження довели, що двері літаку вибило зсередини ударною хвилею, сила якої в 10 разів перевищувала показники, що пов’язані зі швидкістю падіння літака. Зараз американські експерти збирають матеріали, за якими планують створити віртуальну модель літака Ту-154М на повітряній базі тактичної авіації в Міньску-Мазовецькому. Вони збираються відтворити дві симуляції катастрофи.

У квітні цього року Марецевич пообіцяв представити технічну доповідь про причини Смоленської трагедії. Він також повідомив, що остаточну доповідь можна будет скласти лише після процессу ексгумації жертв катастрофи.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій