Читаєте зараз
Експерти знайшли докази факту вибуху на борту Качинського

Експерти знайшли докази факту вибуху на борту Качинського

Аня Білоус
Автор:

Голова Смоленської підкомісії Антоні Мацеревич заявив, що дослідженя, проведені експертами з Національного інституту авіаційних досліджень Вічітского університету, вказують на наявність нового доказу факту вибуху на борту літака Ту-154М, що розбився під Смоленськом в квітні 2010 року. Про це пише “Польске радіо”.

Нагадаємо, у катастрофі загинуло 96 осіб – польска делегація на чолі з президентом Лехом Качинським. Вони прямували на заходи з нагоди 70-ї річниці Катинського злочину. Літак розбився неподалік аеропорту “Сєвєрний”, поблизу Смоленська.

Нові дослідження довели, що двері літаку вибило зсередини ударною хвилею, сила якої в 10 разів перевищувала показники, що пов’язані зі швидкістю падіння літака. Зараз американські експерти збирають матеріали, за якими планують створити віртуальну модель літака Ту-154М на повітряній базі тактичної авіації в Міньску-Мазовецькому. Вони збираються відтворити дві симуляції катастрофи.

У квітні цього року Марецевич пообіцяв представити технічну доповідь про причини Смоленської трагедії. Він також повідомив, що остаточну доповідь можна будет скласти лише після процессу ексгумації жертв катастрофи.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору