Ефект Ель-Ніньйо може змінювати погоду по всій Європі, але цей вплив не завжди відчутний, каже заступниця начальника відділу метеопрогнозів Укргідрометцентру Наталія Голеня.
«Це явище здійснює опосередкований вплив на погоду. У 2023 році ефект Ель-Ніньйо у світі відчувався влітку та восени. В принципі, те, що в Україні була тепла осінь, можна опосередковано зв’язувати зі світовими процесами», — сказала Наталія Голеня.
Вона додала, що високі температури взимку в Україні — досить часте явище за останні 20 років. Станом на 4 лютого середня добова температура в Україні перевищувала норму на 7-10 градусів.
Ель-Ніньйо — це кліматичне явище, яке фіксують у Тихому океані. Воно характеризується аномально теплими температурами поверхні води в екваторіальній частині океану, зазвичай навесні або влітку. Завдяки цьому явищу значно змінюється погода та клімат в різних регіонах світу.
Під час Ель-Ніньйо, як правило, спостерігається підвищення температури повітря в багатьох регіонах, а також зміни у вітровому режимі.