Читаєте зараз
Ель-Ніньйо впливає на погоду в Україні: як саме

Ель-Ніньйо впливає на погоду в Україні: як саме

Ilona Kivva
Автор:

Ефект Ель-Ніньйо може змінювати погоду по всій Європі, але цей вплив не завжди відчутний, каже заступниця начальника відділу метеопрогнозів Укргідрометцентру Наталія Голеня.

«Це явище здійснює опосередкований вплив на погоду. У 2023 році ефект Ель-Ніньйо у світі відчувався влітку та восени. В принципі, те, що в Україні була тепла осінь, можна опосередковано зв’язувати зі світовими процесами», — сказала Наталія Голеня.

Вона додала, що високі температури взимку в Україні — досить часте явище за останні 20 років. Станом на 4 лютого середня добова температура в Україні перевищувала норму на 7-10 градусів.

Ель-Ніньйо — це кліматичне явище, яке фіксують у Тихому океані. Воно характеризується аномально теплими температурами поверхні води в екваторіальній частині океану, зазвичай навесні або влітку. Завдяки цьому явищу значно змінюється погода та клімат в різних регіонах світу.

Під час Ель-Ніньйо, як правило, спостерігається підвищення температури повітря в багатьох регіонах, а також зміни у вітровому режимі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій