'
Читаєте зараз
У Єрусалимі відкрили американське посольство. У секторі Гази почалися сутички

У Єрусалимі відкрили американське посольство. У секторі Гази почалися сутички

Сергій Сурепін

14 травня на тлі відкриття в Єрусалимі посольства США на кордоні сектора Гази активізувалися протести палестинців. Унаслідок сутичок загинули 28 палестинців, понад 900 поранених, повідомляє Haaretz.

Що сталося

Близько 15 тисяч жителів сектора Гази вийшли на марш протесту і попрямували до кордону з Ізраїлем, де вступили в зіткнення з місцевими військовими. Акцію приурочили до відкриття посольства США в Єрусалимі. Також приводом для акції став «День Накба», який святкують унаслідок вигнання палестинців з Єрусалиму. Протестуючі вимагають у Ізраїлю права повернутися на території, покинуті під час арабо-ізраїльської війни 1947-1949 років і шестиденної війни 1967 року.

Що ще

Також у наступному році в Єрусалимі хочуть провести Євробачення. Про це повідомив прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху. Це також може негативно позначитися на ситуації та визвати масу протестів.

Читати більше новин в Telegram

Слід Трампа

Ізраїльський футбольний клуб «Бейтар» з Єрусалиму вирішив додати до назви своєї команди прізвище президента США Дональда Трампа. Як повідомляється на сторінці клубу на Facebook, зміна назви стала відповіддю на «історичне рішення» Трампа про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю і перенесенням американського посольства в це місто з Тель-Авіва. За рішенням керівництва клубу, відтепер команда буде називатися «Бейтар Трамп Єрусалим».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій