Latest Posts

Сорі, це все

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

Follow us on social

(c) 2018  ГО “Крос Медіа” – Усі права захищено

Фото: bilozerska.livejournal.com

Україна заплатить 4000 євро дівчині, яка смажила яєчню на “вічному вогні”

Європейський суд з прав людини визнав Україну винною в незаконному арешті Ганни Сінькової, яка в грудні 2010 року брала участь в приготуванні яєчні на вогні “вічного вогню” на могилі Невідомого солдата в Києві. Тепер держава змушена буде заплатити за свої дії семирічної давності компенсацію – 4000 євро. Про це пише “Європейська правда”.

При цьому ЄСПЛ не заперечив рішення українських судів про визнання Сінькової винною в оскверненні меморіалу.

Ганна Сінькова на прізвисько «Лисиця» брала участь в колективному перформансі, під час якого група людей смажила яєчню і сосиски на “вічному вогні” в Києві. Перформанс мав продемонструвати їх неприйняття символів радянської спадщини. Активістка виклала відео перформансу в Youtube і незабаром її заарештували за звинуваченням у хуліганстві. Дівчина провела в Лук’янівському СІЗО три місяці, тобто ще місяць після того, як офіційний термін арешту закінчився. Суд засудив її до трьох років позбавлення волі умовно.

Активістка подала позов до ЄСПЛ і наполягала на тому, що її справа була політичним переслідуванням. Але в ЄСПЛ цю скаргу відкинули.

Сьогодні Ганна Сінькова є активісткою “Комітету визволення політв’язнів”, керівниця якого – її мати Тетяна Близнюк.

Про автора

Журналістка, засновниця проекту “Заборона“, лауреатка премій Kurt Shork Awards та Thomson Foundation FPA Award, авторка Foreign Affairs, “Українська правда“, Hromadske.ua, та ін.