Читаєте зараз
Евакуація з Харківщини та Сумщини: які родини мають право отримати по 10 800 грн на людину

Евакуація з Харківщини та Сумщини: які родини мають право отримати по 10 800 грн на людину

Ilona Kivva
Автор:

Деякі родини, які будуть евакуюватися із прифронтових громад Харківської та Сумської областей, отримають одноразову виплату у розмірі 10 800 гривень на кожного члена сім’ї, повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Це спільна ініціатива ЮНІСЕФ та українського уряду. Виплата розрахована на родини з дітьми, які з 1 травня 2024 року підлягають обов’язковій евакуації. Додаткова умова: до виїзду з небезпечних регіонів вони проживали на території вказаних областей та належали до однієї чи кількох із таких категорій:

• у складі сім’ї є особа або дитина з інвалідністю до 18 років;

• сім’я є багатодітною з дітьми до 18 років;

• дітей виховує одинока мати чи одинокий батько;

• сім’я з дітьми віком до 18 років є малозабезпеченою.

Важливо! У разі евакуації, яка організована місцевою ОВА, виплати буде здійснено автоматично. Якщо ж родина у межах обовʼязкової евакуації виїжджає до безпечного місця самостійно, то треба звернутися до найближчого управління соціального захисту у громаді, до якої вона переїхала. Там потрібно подати заяву на отримання допомоги.

Гроші відправлять на рахунок одного з членів сім’ї. Як альтернатива, гроші  можна отримати через Укрпошту.

А от люди, які повторно евакуюються із небезпечних регіонів Харківщини, мають право на виплати для ВПО. Річ у тім, що такі переселенці мають право поновити статус внутрішньо переміщеної особи, а отже і заново оформити грошове забезпечення.

Важливо! Йдеться про тих громадян, які включені до списків евакуйованих, що складає місцева влада. Для включення до цього списку люди, які самостійно виїхали із населених пунктів Харківської області, де оголошено обов’язкову евакуацію, можуть звертатися до Департаменту соціального захисту населення Харківської ОВА за телефоном гарячої лінії: (066) 283-41-43.

Для поновлення статусу ВПО необхідно звернутися до ЦНАПу або до управління соціального захисту населення у приймаючих громадах.

Нагадаємо, що державна грошова допомога для ВПО складає 2000 грн/місяць для дорослих, 3000 грн/місяць – на дітей, людей похилого віку або осіб з інвалідністю. Виплата призначається на пів року.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій