'
Читаєте зараз
F-16 для ЗСУ від Бельгії і Данії: названо строки передачі

F-16 для ЗСУ від Бельгії і Данії: названо строки передачі

Ilona Kivva
Автор:

Бельгія почне відправляти Україні свої винищувачі з 2025 року, заявила міністрка оборони країни Людивін Дедондер.

Точну кількість літаків, які передадуть, вона не назвала, але уточнила, що це залежатиме від кількості нових F-35, якими країна оновлює авіапарк. Також вона пообіцяла, що Бельгія продовжить роботу з підготовки українських пілотів і допоможе з технічним обслуговуванням всього флоту коаліційних F-16.

«Бельгійський персонал готуватиме українських пілотів у Бельгії, Данії та, ймовірно, ще в одній із країн Європейського Союзу. Ми знаходимося в процесі надання можливості Україні модернізувати свої Збройні сили. І я думаю, що те, що ми тут пропонуємо, є фундаментальним і набагато кращим, ніж просте оголошення про відправку кількох F-16», — сказала Людивін Дедондер.

Крім Бельгії, винищувачі пообіцяли ще кілька країн, серед яких першими були Нідерланди та Данія. Зокрема, Копенгаґен надішле першу партію з шести одиниць на початку 2024 року.

«Ми очікуємо, що в березні чи квітні зможемо передати Україні першу партію бойових літаків. Але потрібно зробити велику роботу, щоб українці змогли їх експлуатувати», – наголосив данський міністр оборони Трольс Лунд Поульсен.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій