'
Читаєте зараз
F-16 для ЗСУ: як саме американські винищувачі будуть діяти в Україні

F-16 для ЗСУ: як саме американські винищувачі будуть діяти в Україні

Ilona Kivva
Автор:

Першою роллю літака в Україні, ймовірно, буде підтримка протиповітряної оборони шляхом перехоплення крилатих ракет, пише Defense News.

«Враховуючи низьку спроможність Росії завдати ракетних ударів по Україні, для перехоплення крилатих ракет, які входять в український повітряний простір, необхідно лише кілька F-16. Вони розвантажать зенітно-ракетні комплекси [наземні ППО]. При цьому F-16 забезпечать лише обмежену додаткову потужність, якщо Україна не отримає великий приплив боєприпасів класу повітря-земля», — зазначають аналітики видання.

Наступною місією (після того, як ЗСУ краще освоять винищувачі) буде придушення російських ЗРК. F-16 добре підходять для пуску ракет AGM-88 HARM, які передають Україні здебільшого саме для придушення передових російських зеніток. Ракети вже використовуються з радянських машин, але запуск з F-16 буде у рази ефективнішим.

Дві місії можливі з початковими заявленими F-16, тобто з 12 одиницями.  Але чим більше літаків надходитиме, тім більш різноманітні задачі можна буде виконувати з їх допомогою. Наприклад, у такому випадку українські пілоти зможуть завадити російським літакам скидати плануючі бомби з комплектами УМПК. Таким чином дальність застосування буде зменшена. Також на фоні зменшення кількості ЗРК ворог скоріш за все буде змушений застосовувати власні винищувачі для задач ППО, що зменшить кількість ударів по Україні.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій