'
Читаєте зараз
Facebook видаляє публікації на ЛГБТ-тематику

Facebook видаляє публікації на ЛГБТ-тематику

Сергій Сурепін

Видання The Washington Post з’ясувало, що Facebook видалила кілька десятків рекламних публікацій, у яких фігурувала абревіатура ЛГБТ, через те, що вони нібито були політичними. Ситуацію прокоментували представники відповідних організацій.

Девід Кілмнік, керівник некомерційної організації LGBT Network з Нью-Йорка, розповів, що тільки за літо 2018 року Facebook заблокував приблизно 15 їхніх постів про такі події як Прайд Парад на Лонг-Айленді і прайд-вечірка на грі бейсбольної команди Нью-Йорк Метс.

«Ми потрапили під приціл просто тому, що ми ЛГБТ. Ця реклама просуває нашу програму, яка підтримує спільноту і святкує прайд. Тут немає нічого політичного», – заявив Кілмнік. Журналісти TWP заявили, що це не єдиний випадок. Подібне траплялося з декількома громадськими центрами ЛГБТ у Каліфорнії.

Більшість із цих публікацій дійсно не мали ніякого політичного підтексту, а мережа Facebook взагалі відома своєю толерантністю до ЛГБТ. Річ у тім, що якраз у цей час керівництво соцмережі посилило правила розміщення політичної реклами, щоби запобігти випадкам маніпуляції і фейкових новин (як це було з іноземними агентами під час президентських виборів у США у 2016-му).

Тепер або автоматичний, або живий модератор Facebook повинен зараховувати слова типу «ЛГБТ» і «геї» до політичної категорії «цивільні права». Як пізніше пояснили керівники соцмережі, щоби без проблем розміщувати подібні публікації, представники ЛГБТ повинні зареєструватися, вказати джерела фінансування їхніх організацій та навіть надати особисту інформацію (наприклад, номер соціального страхування).

Читати більше новин в Telegram

Одна зі спікерок Facebook Девон Кірнс каже, що компанія приносить свої вибачення, та ті публікації, які були несправедливо позначені як політичні, уже відновлені: «Ми не вважаємо, що вся реклама, яка стосується ЛГБТ, є політичною, але кілька публікацій усе ж несли політичний посил».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій