'
Читаєте зараз
В Україні недооцінюють роль праворадикалів – Vox Ukraine

В Україні недооцінюють роль праворадикалів – Vox Ukraine

Katerina Sergatskova

Соціолог Володимир Іщенко, який також працює викладачем кафедри соціології в НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», розглянув роль, значення й потенціал ультраправих сил в Україні. Про це він написав у тексті для Vox Ukraine.

За словами автора, зараз «час казати про панування деніалістського міфу – заперечення реальності, що суперечить політичним переконанням». Автор намагається розповісти, що у публічному дискурсі багато ЗМІ разом с політиками намагаються замилити вплив правих на події під час Майдану, щоб не годувати російську та проросійську пропаганду. Аналогічно намагаються робити деякі дослідники: вони кажуть про правих як про маргіналів, тоді як вони набагато сильніші, ніж видається з таких досліджень.

«Наратив заперечення не лише заплутав причини повалення Віктора Януковича, а й заважає адекватному аналізові небезпеки радикальних націоналістів, наразі применшуючи їхню позапарламентську силу, насильницькі ресурси, потенціал вуличної мобілізації, зрощення з правоохоронними органами та загальний вплив на українську політику».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій