(c) 2018  ГО “Крос Медіа” – Усі права захищено

Photo: report.if.ua

Ультраправі зірвали лекцію про фемінітиви. Дівчата дали їм відсіч

У понеділок, 19 березня, у книжковому магазині «Книгарня Є» в Івано-Франківську проходила відкрита лекція «Поговоримо про фемінітіви», яку організувала громадська організація «ФРІ». Читати лекцію мала редакторка і феміністка, засновниця проекту «Львівські прозові читання» Іванка Урда. Про це пише місцеве видання «Репортер» (дивіться також відео).

Посеред лекції у книжковий магазин зайшли кілька молодих людей, які назвали себе представниками ультраправих організацій «Карпатська Січ» і «Сокіл» (молодіжне крило ВО «Свобода» – ред.). Лідер групи гостей повідомив, що він проти фемінізму і йому не подобається, що сьогодні в Україні до дівчини неможливо залицятися без звинувачень у домаганнях. У відповідь одна з учасниць процитувала ультраправим письменницю Ліну Костенко, яка у своїх творах порушувала феміністичні питання, а також нагадала, що в неоязичництві, яке ніби сповідують праві, головними вважаються саме жінки.

Молоді люди, що зірвали лекцію, повідомили, що відтепер відвідуватимуть усі подібні заходи у Франківську, «щоб не допустити нав’язування мешканцям феміністичної ідеології».

Про автора

Журналістка, засновниця проекту “Заборона“, лауреатка премій Kurt Shork Awards та Thomson Foundation FPA Award, авторка Foreign Affairs, “Українська правда“, Hromadske.ua, та ін.