Читаєте зараз
Фінляндія може заблокувати в’їзд для шукачів притулку з Росії: про що саме йдеться

Фінляндія може заблокувати в’їзд для шукачів притулку з Росії: про що саме йдеться

Ilona Kivva
Автор:

У Фінляндії можуть внести зміни у законодавство, щоб дозволити прикордонникам блокувати шукачів притулку, які намагаються в’їхати з території Росії, заявив прем’єр-міністр країни Петтері Орпо.

«Оскільки це питання є у компетенції Росії — хто, звідки і коли приїжджає до фінського кордону — ми не можемо цього допустити. Тому ми повинні посилити наше законодавство. У Росії все ще залишаються тисячі людей… які чекають на можливість дістатися фінського кордону», — сказав Орпо.

Проєкт закону запропонувала права правляча коаліція. Ініціатори визнали, що повернення мігрантів назад до Росії без розгляду їхніх заяв про надання притулку буде порушенням міжнародних зобов’язань Фінляндії у сфері прав людини. Однак зазначили, що це буде тимчасовим і обмеженим заходом.

Йдеться про те, що прикордонники зможуть повертати назад шукачів притулку, які в’їжджають з території РФ (тобто це не обов’язково росіяни). Норма не стосуватиметься дітей та людей з обмеженими можливостями, чиї заяви про надання притулку Фінляндія продовжить приймати.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій