Читаєте зараз
Фінляндія ухвалила важливе рішення щодо кордону з РФ

Фінляндія ухвалила важливе рішення щодо кордону з РФ

Ilona Kivva
Автор:

Міністерка внутрішніх справ Фінляндії Марі Рантанен не вважає можливим відкриття пунктів пропуску на кордоні з Росією на даному етапі, пише Yle

Офіційне рішення уряду країни про продовження закриття кордону очікується цього тижня. Марі Рантанен зазначила, що ситуація на східному кордоні Фінляндії не змінилась.

«В грудні ми побачили, що вийшло через відкриття кордону. Підпалювати своє хутро вдруге – не дуже гарна ідея. По той бік кордону чекає значна кількість людей. З іншого боку, дії Росії начебто не змінилися», — сказала представниця МВС.

Східний кордон Фінляндії безперервно закритий протягом майже двох місяців. Згідно з чинним рішенням, блокування продовжується до 11 лютого. Рантанен додала, що за допомогою таких мір уряд дбає про національну безпеку та безпеку громадян.

«Ми не прогнемось під таким тиском. Закриття кордону триватиме стільки, скільки буде потрібно. Нам би хотілося, щоб цьому було покладено край, але поки що цього немає», — озвучила пані міністерка.

Тимчасове блокування пунктів пропуску ввели, щоб зупинити нелегальну імміграцію на східному кордоні, проте це не вирішило ситуацію докорінно. У січні через сухопутний кордон з Росії до Фінляндії нелегально потрапили 33 людини.

За інформацією прикордонної служби, на російському боці кордону все ще перебувають сотні чи навіть тисячі громадян третіх країн, які хочуть приїхати до Фінляндії без відповідних документів.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій