Американські військові розсекретили об'єкти. Через фітнес-додаток - Заборона
Читаєте зараз
Американські військові розсекретили об’єкти. Через фітнес-додаток

Американські військові розсекретили об’єкти. Через фітнес-додаток

Додаток для занять спортом Polar Flow розсекретив адреси людей, які працюють на секретних об’єктах, повідомляє Bellingcat. Мова йде про людей, які працюють на військових базах, аеродромах, місцях зберігання ядерної зброї, в посольствах.

Додаток використовує GPS для відстеження тренувань на вулиці, записує всі маршрути і публікує інформацію на відкритій карті. Цими даними скористалися журналісти Bellingcat і De Correspondent в ході спільного розслідування. Зараз Polar показує всі сеанси тренувань, починаючи з 2014 року.

Журналісти відстежували маршрут користувачів Polar Flow від військових баз. Вони шукали всі фінальні точки маршрутів. Зазвичай за обраними маршрутами бігають військові або співробітники, причетні до військових організацій. Найчастіше вони вибудовують маршрути до свого будинку або готелю. При цьому багато військових при реєстрації в сервісі використовують свої реальні імена або псевдоніми, схожі на прізвище або ім’я.

Використовуючи ці публічні дані, журналісти визначили, що один з користувачів бігає від військової бази до свого будинку. За допомогою координат будівлі, телефонного довідника, соціальних мереж та інших відкритих даних можна знайти мешканців будинку і імена військових. Публічність такої інформації може становити потенційну небезпеку для агентів спецслужб.

Всього журналісти зібрали список з 6500 співробітників спецслужб. Серед них є люди, які служать в нестабільних регіонах.

Журналісти розповіли про своє розслідування компанії Polar, що створила фітнес-додаток. Команда вже працює над збереженням конфіденційності користувачів. Зокрема, користувачі зможуть очищати історію тренувань.

Нагору