'
Читаєте зараз
Франція передала ЗСУ надсучасні протитанкові комплекси: наскільки вони потужні

Франція передала ЗСУ надсучасні протитанкові комплекси: наскільки вони потужні

Ilona Kivva
Автор:
  • Українські захисники отримали протитанкові ракетні комплекси Akeron.
  • Це найновіший ПТРК п’ятого покоління. Дальність ураження складає до 5 кілометрів.
  • Основним озброєнням техніки є однойменні ракети. Вони єдині у своєму поколінні, які вже перевірені в умовах реальних боїв.

Французькі комплекси мають низку особливостей, які роблять їх ідеально адаптованими для умов боїв у місті та у лісосмугах. Так, ракети до них можуть працювати у режимі знищення цілей, які не знаходяться у прямій видимості. Запускати їх можна навіть із закритих приміщень. При цьому вражати вони можуть навіть важкі танки з динамічним захистом.

Заборона розповідає про французьку зброю.

ПТРК Akeron: чим особливі 

Про передачу Україні протитанкових ракетних комплексів ще у лютому 2023 року заявляв віцепрезидент Комісії з національної оборони та збройних сил Франції Жан Луї Тьєріо. Однак незабаром було спростовано цю інформацію.

Вже 10 листопада французький депутат Ліонель Руайе-Перро розповів, що ЗСУ таки отримали зброю. Коли саме і у яких обсягах — він не уточнив. 

Akeron — найновіший протитанковий ракетний комплекс п’ятого покоління. Дальність ураження складає до 5 км — для такої техніки це великий показник, адже у глобальній оцінці середня дальність прямої видимості на європейському театрі військових дій оцінюється у 2.5 км, кажуть у Defense Express.

Читати більше новин в Telegram

«В ПТРК реалізовано вкрай важливий режим знищення цілей, які не знаходяться у прямій видимості — NLOS. Останній вкрай необхідний, наприклад, для ураження ворога, що ховається за лісосмугою чи рельєфом. Оператор може обрати один з трьох режимів пуску: класичний ‘вистрілів й забув’, ‘вистрілів-довів’, а також сам NLOS. У останніх двох випадках оператор фактично веде ракету отримуючи картинку з її камер», — пояснили експерти з озброєння.

Пускова установка тактичної керованої ракети AKERON MP. Фото: MBDA

Камери працюють в оптичному та тепловізійному діапазонах, а каналом передачі є оптоволокно. Це означає, що засоби радіолокаційної боротьби (РЕБ) не завадять контролювати донаведення.

MMP: характеристики ракети до Akeron

Основним озброєнням протитанкового комплексу є ракети Akeron MP — єдина ракета свого покоління, яка вже була перевірена в умовах реальних боїв. Це легкий багатоцільовий боєприпас вагою приблизно 15 кілограмів, пише Мілітарний.

Вона оснащена інфрачервоною оптичною системою самонаведення, яка дозволяє наводитися на ціль автономно. Це дозволяє оператору покинути вогневу позицію одразу після запуску.

«Універсальність ракети додатково посилюється завдяки застосуванню тандемної бойової частини. Це дозволяє ефективно вражати широкий спектр цілей на полі бою, включаючи важкі та середні танки, оснащені динамічним захистом, бетонні укріплення та інші споруди, човни та піхоту на відкритій місцевості», — пояснюють експерти видання.

Також снаряд оснащено системою запуску зі зниженою віддачею. Вона зменшує сигнатуру запуску та дозволяє запускати ракету із закритого простору, наприклад, із приміщення. Це вкрай важлива функція в умовах міських боїв. Ракети було випробувано в умовах екстремальних погодних умов, де вони також показали свою ефективність. 

Раніше Заборона розповідала про можливості надсучасних боєприпасів, якими озброюється Чехія. Їх можна інтегрувати під найрізноманітніші винищувачі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій