'
Читаєте зараз
Франція видала ордер на арешт президента Сирії

Франція видала ордер на арешт президента Сирії

Tetiana Cherevko

У Франції видали міжнародний ордер на арешт президента Сирії Башара Асада. Його звинувачують у причетності до злочинів проти людства через хімічні атаки проти цивільних жителів у 2013 році, пише Le Monde.

Асада також підозрюють у нападах на опозицію, в результаті яких у серпні 2013 року поблизу Дамаска загинули понад 1400 людей. Також видані міжнародні ордери на арешт брата Асада Махера, який де-факто є начальником сирійського елітного військового підрозділу, а також на двох генералів.

Відділ Паризького суду, який займається злочинами проти людяності, розслідує хімічні атаки з 2021 року. Слідство розпочали за позовом, поданим Сирійським центром ЗМІ та свободи слова (SCM), Ініціативою відкритого суспільства з питань правосуддя (OSJI) та Сирійським архівом.

Протистояння в Сирії почалося у 2011 році з демонстрацій, які пізніше вони переросли у громадянську війну. Протестувальники вимагали відставки Башара Асада та завершення майже 50-річного однопартійного правління Баасистів. Уряд Асада вдався до застосування сили у спробах придушення протестів.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій