Читаєте зараз
Французькі партії придумали, як не дати ультраправим перемогти на парламентських виборах

Французькі партії придумали, як не дати ультраправим перемогти на парламентських виборах

Ilona Kivva
Автор:

Центристський блок «Разом за Республіку» президента Франції Емманюеля Макрона і блок лівих сил «Новий народний фронт» після першого туру позачергових парламентських виборів об’єднали зусилля. Це зробили, аби не допустити перемоги ультраправої партії «Національне об’єднання» у другому турі. Для цього понад 200 кандидатів від лівих і центристів зняли свої кандидатури, щоб не відбирати голоси один в одного, пише Le Monde.

У Франції вибори до парламенту проходять у два тури за мажоритарною системою. Якщо у виборчому окрузі в першому турі жоден із кандидатів не набрав більш як половину голосів, там проводять другий тур, де перемогу визначають простою більшістю. До участі в другому турі допускають усіх кандидатів, які в першому турі набрали понад 12.5% голосів.

За підсумками першого туру з 577 мандатів тільки в 76 випадках було визначено переможців, які набрали понад 50% голосів (39 з них представляють «Національне об’єднання»). Отже, другий тур пройде в 501 виборчому окрузі, і в 306 з них туди вийшли одразу по три кандидати, які здебільшого представляють три головні блоки.

Макрон і лідери лівих партій закликали відмовитися від участі в другому турі кандидатів, які посіли треті місця. Це дозволить виборцям проголосувати за популярніших кандидатів, які є суперниками ультраправих. На заклик відгукнулася більшість кандидатів. За підрахунками Le Monde, вдень 2 липня з виборів знялися 127 лівих і 75 представників пропрезидентського блоку. Відкликати свою кандидатуру за законом можна до вечора 2 липня.

Коментуючи цю домовленість, лідер  «Національного об’єднання» Джордан Барделла засудив ці домовленості й назвав їх союзом безчестя.

Нагадаємо, в першому турі дострокових парламентських виборів у Франції ультраправа партія «Національне об’єднання» набрала більшість голосів. Після оголошення результатів у Парижі тисячі людей вийшли на протест. Серед іншого, французи бояться, що їхня країна після приходу цієї партії до влади стане не такою як раніше. Зокрема, є побоювання щодо утисків прав жінок. При цьому перемога ультраправих може вплинути і на допомогу Україні.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій