'
Читаєте зараз
В Україні зафіксували 117 випадків порушень свободи слова

В Україні зафіксували 117 випадків порушень свободи слова

Сергій Сурепін

З початку 2018 року Інститут масової інформації зареєстрував 117 випадків порушень свободи слова у 21 регіоні України. Це на 16 випадків більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Що відомо

За інформацією ІМІ, до трійки лідерів увійшли випадки перешкоджання журналістській діяльності, побиття та погрози і залякування журналістів. Найбільшу кількість порушень зафіксували в категорії «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів» — 53 (за аналогічний період 2017 року — 34 випадки). Побиття та напади на журналістів — 14 (у 2017 — 7), погрози — 13 випадків (у 2017 — 15)., обмеження доступу до публічної інформації — 9 випадків (у 2017 — 16).

Лідер з порушень прав журналістів — Київ та область (54 випадки). Далі йдуть Миколаївщина (7 випадків) та Одещина (5 випадків). В інших регіонах зафіксовано по чотири випадки, по три, два та одному випадку.

Що робить ІМІ

Читати більше новин в Telegram

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск та кіберзлочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю.

 

Photo: imi.org.ua
Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій