'
Читаєте зараз
Фуксів не буде: німецький уряд відмовився поставляти БТР для ЗСУ

Фуксів не буде: німецький уряд відмовився поставляти БТР для ЗСУ

Ilona Kivva
Автор:
  • Бронетранспортер Fuchs — німецька бронемашина, яка знаходиться на озброєнні Бундесверу вже понад 40 років.
  • Він має близько 10 найрізноманітніших варіацій: від машини розвідки до транспорту для військових.
  • Країна здатна надати ці бронемашини Україні без шкоди для власної армії, але уряд так не вважає.

Найбільший політичний блок опозиціонерів хотів відправити Збройним силам України 200 бронетранспортерів Фукс та навіть створив спеціальну резолюцію для цього. Але міністерка оборони Німеччина відкинула пропозицію: вона вважає, що це може підірвати безпеку самої Федеративної Республіки. 

Заборона розповідає про рішення німецького уряду, а також про те, чим особлива техніка, необхідна Україні.


200 БТР від Німеччини для України: чому зірвалася поставка

Пані міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт 7 липня 2022 року заявила, що Україна не отримає бронетранспортери Fuchs, бо така поставка може підірвати інтереси безпеки Німеччини, пише Der Spiegel.

«Ми підтримуємо Україну всім, чим можливо і відповідально. Але ми повинні забезпечити здатність Німеччини захищатися. Безвідповідально хотіти пограбувати Бундесвер, особливо в ці часи», — сказала міністерка.

Заява Ламбрехт стала відповіддю на вимогу найбільшого опозиційного блоку Німеччини ХДС/ХСС та фракції «Зелених» у найкоротші терміни поставити ЗСУ 200 БТР Фукс. У спеціально створеній з цього приводу резолюції опозиційна депутатська група посилається на ухвалене ще у квітні 2022 року світлофорною коаліцією рішення про постачання Україні важкого озброєння.

Читати більше новин в Telegram

«Війна перебуває в критичній фазі. Українська армія потребує швидкого постачання надійних засобів, які можна було б одразу використовувати на передовій. Такі засоби є на озброєнні Бундесвера і мають бути зняті з використання Бундесвером — це бронетранспортер Fuchs», — підкреслили у ХДС/ХСС.

Негативно про ініціативу опозиції висловився ще 5 липня генеральний інспектор Збройних сил Німеччини Еберхард Цорн: «Бундесвер має бронетранспортери Fuchs, але в різних варіантах: радіолокаційні носії, танки радіоперешкод, транспортери, розвідувальні танки РХБ і медичні варіанти, і це лише деякі з них. Нам потрібні ці машини. Зараз я не бачу жодної можливості передачі цих автомобілів або їх частини».

Бронетранспортери Fuchs: чим особливі

БТР Fuchs, або Лисиці, надійшли на озброєння німецької армії у 1979 році, пише Military Today.

Всього з 1980 по 1986 роки для німецької армії було виготовлено 996 бронеавтомобілів Fuchs, але станом на липень 2022 року, за словами Еберхарда Цорна, на озброєнні Бундесверу знаходиться 825.

Бронетранспортер Fuchs на озброєнні Бундесверу. Фото: Wikipedia

БТР може одночасно перевозити до 14 солдатів у повній бойовій амуніції, які сидять окремо в вантажному відділенні. Бронемашина є амфібією і здатна долати навіть доволі серйозні водні перешкоди.

Деякі Fuchs були випущені у варіанті вантажного БТР, який може перевозити одночасно до 3 тонн військового вантажу. Саме ця модифікація особлива тим, що її легко переобладнати під санітарну машину при необхідності.

Також німецька армія використовує Фукс як:

  • радіолокаційний носій RASIT для огляду поля бою;
  • машину радіоелектронної боротьби (у цій модифікації відсутні можливості амфібії);
  • командний і комунікаційний центр;
  • машину для знешкодження вибухонебезпечних боєприпасів;
  • машину хімічної та радіоактивної розвідки;
  • мінометний транспортер.

У якості машини-розвідки Фукси зарекомендували себе настільки добре, що 300 таких БТР закупила армія США.

TPz 1 Fuchs хімічної і радіоактивної розвідки Армії США. Фото: Wikipedia

Озброєння Fuchs змінюється залежно від ролі та країни-користувача. Більшість версій обмежені одним 7.62 мм кулеметом, але на деякі можна встановити 12.7 мм кулемети або 20 мм гармати.

Раніше Заборона розповідала про особливості французьких БТР VAB, велику партію яких країна-союзниця пообіцяла передати українським захисникам.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій