'
Читаєте зараз
Кого та що знімають підлітки?

Кого та що знімають підлітки?

Аня Білоус
Автор:

Уже 25 квітня в Одесі стартує щорічний фотофестиваль Odesa Photo Days. Цього року в його рамках вперше відбувся конкурс фотографії Future Photo Days, у якому взяли участь підлітки з різних регіонів України. Дехто з них ніколи не виставляв свої роботи, а інші вже мали персональні виставки. Редакція Zaborona.com обрала три найцікавіші проекти, а їх автори розповіли нам про улюблених фотографів, плани на майбутнє та трохи про мрії.

 

Марія Ткач, 16 років, Суми

Знімає на фотоаппарат Canon 600D, подарований батьками. Захоплюється фотографами Iваном Пiнкавою, Оленою Алмазовою, Джорджем Краузе, Нан Голдiн, Анрі Картьє-Брессоном, Дешем Сноу. Мріє ввійти в історію ще за життя.

 

Я почала знімати два роки тому. Спочатку через те, що мене захоплював процес. Тепер [фотографую], бо хочу оточити себе не лише різнокольоровими зображеннями, в яких одна мета – не показувати конфлікт, приховати правду. Хочу оточити себе живим, в якому є страждання, правда, бруд та щирість.

Ідеї беруться з того, на що я дивлюся, вiдмовляючись вiд звичайної себе.

Я знаю, що хочу займатися мистецтвом. Насамперед бути фотографом, а «на потiм» я не хочу ставити планiв.

Мене робить щасливою те, що мої очi функцiонують, що я живу в любовi з цим та iншими всесвiтами.

 

 

 

 

Федір Лаврік, 16 років, Кривий Ріг

Знімає на камеру Canon 700D, та згодом мріє перейти на фотоплівку. Хоче бути гідним громадянином свого суспільства і затребуваним фахівцем. Щасливим його роблять захоплення фотографією та близькі люди.

 

Задумка про зйомку фото в мене з’явилася з того часу, коли ми з батьками дивилися старі фото моїх дідусів і бабусь. Коли я переглядав фото, я бачив яскраву постанову «без душі» і «блиску в очах», і тому зараз я хочу навчитися передавати справжні емоції та моменти життя наступному поколінню.

Мої ідеї для фото перш за все беруться з життя. Зокрема, коли я дивлюся в обличчя людей, в їхніх очах я бачу натхнення для своєї праці. 

Для мене еталоном інколи можуть слугувати ці невідомі фотографи, чиї фото я бачу на просторах інтернету, але ж всім зрозуміло що майстерність творців фотографії є неперевершеною.

У мене дуже багато мрій і багато напрямків для їх реалізації. Це стосується як удосконалення професійних навичок, так і подальшого розвитку мого захоплення.

 

 

 

Анастасія Фастівець, 13 років, Миколаїв

Робить фото на «сімейну» камеру Nikon. У свої 13 років уже виставлялася на конкурсах у різних країнах Європи, а минулого року мала першу персональну виставку. Захоплюється Чейзом Джарвісом та Анрі Картьє-Брессоном.

 

Несколько лет назад я увлеклась фотографией в студии «Фотокрок». За это время была участником всеукраинских и международных конкурсов. Мои работы были отмечены дипломами в Украине, Чехии (Лидице), Болгарии, Польше, Финляндии, а  на  конкурсе в Латвии (Юрмала) в этом году удостоилась Гран-при. На международном конкурсе газеты «День» моя работа была отобрана членами жюри. В сентябре прошлого года состоялась моя первая персональная выставка.

Идеями для моих работ являются ситуации из жизни, которые удается запечатлеть.

Первые снимки  делала «мыльницей», сейчас снимаю зеркальной камерой Nikon, которая была в семье.

С профессией пока не определилась, пробую себя в разных творческих направлениях. Мечтаю, чтобы  мое творчество было востребовано и моя деятельность приносила мне удовлетворение, это сделало бы меня счастливой.

 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій