'
Читаєте зараз
Гана заборонила ЛГБТК: це не єдина така країна

Гана заборонила ЛГБТК: це не єдина така країна

Daniil Tsarevskyi
  • Законотворці в Гані 28 лютого 2024 року ухвалили законопроєкт, який фактично дозволяє переслідувати представників ЛГБТК-спільноти.
  • Якщо президент Гани підпише законопроєкт, жителям, які вважають себе ЛГБТК+ загрожуватиме до 3 років увʼязнення.
  • За трохи більш як 30 років 49 держав-членкинь ООН декриміналізували одностатеві стосунки.

Бути ЛГБТК+ досі нелегально в 64 країнах-членкинях ООН. Попереду всіх континентів Африка: законодавча заборона існує в 31-й країні. Наздоганяє Азія, де ті чи інші обмеження діють у 22 країнах. Є навіть країни, де передбачена смертна кара.

Заборона розповідає про закон, а також про інші держави, де діють подібні норми.

Парламент Гани: рішення щодо ЛГБТК+

Законодавці Гани 28 лютого 2024 року ухвалили законопроєкт, який фактично забороняє громадянам бути ЛГБТК+. За це передбачена кримінальна відповідальність. Також людей заохочують повідомляти про представників спільноти владі. Документ набуде чинності після підписання президентом Нана Акуфо-Аддо, пише BBC.

Передбачені наступні покарання:

  • до 3 років увʼязнення — за асоціацію себе як частину спільноти;
  • до 5 років — за створення та фінансування груп із підтримки руху;
  • до 10 років — за пропаганду, спрямовану на дітей.

Депутати стверджують, що законопроєкт розробили у відповідь на відкриття першого в країні громадського центру ЛГБТК+ (у столиці Аккрі в січні 2021 року). Протести та тиск релігійних організацій призвів до того, що поліція незабаром закрила центр. Релігійні організації Гани виступили зі спільною заявою про те, що спільнота нібито чужа для культури та сімейних традицій країни.  

Читати більше новин в Telegram

«Якщо законопроєкт про сексуальні права людини та сімейні цінності в Гані стане законом, це посилить страх і ненависть, може розпалити насильство проти співгромадян Гани. Це негативно вплине на свободу слова, пересування та асоціацій.

Це також завадить доступу до життєво необхідних послуг і поставить під загрозу успішний розвиток Гани в майбутньому», — заявила голова органу ООН по боротьбі зі СНІДом Вінні Бьяньїма.

Ухвалений закон відрізняється від проєкту — він був ще жорсткішим. Законодавці зменшили строки увʼязнення, але не прийняли пропозицій деяких депутатів замінити обмеження волі на проходження консультацій та виконання громадських робіт.

Заборона одностатевих відносин: в яких країнах існує

За трохи більш як 30 років 49 держав-членкинь ООН декриміналізували такі стосунки. Однак ідентифікація себе як ЛГБТК+ досі незаконна у понад третині країн світу. А у Брунеї, Ірані, Мавританії, Нігерії, Саудівській Аравії та Ємені навіть застосовується смертна кара, пише Forbes.

Країни, де бути ЛГБТК+ нелегально. Мапа: Human Dignity Trust

ЛГБТК+ також особливо небезпечно бути на території Афганістану, Пакистану, Катару, Сомалі та Об’єднаних Арабських Еміратів. У цих країнах хоч і немає юридичної визначеності щодо смертної кари, але вона може застосуватись.

Загалом бути представником спільноти нелегально у 64 країнах-членкинях ООН. Найбільше держав, де це криміналізовано, в Африці — 31. Азія на другому місці — 22 країни. 

Серед неочевидних країн світу, де законом заборонено бути ЛГБТК+:

  • Індонезія;
  • Мальдіви;
  • Пакистан;
  • Єгипет;
  • Марокко;
  • Гвінея.

Раніше Заборона розповідала про Грецію, де дозволили одностатеві шлюби. Законодавцям вдалось ухвалити рішення попри тиск з боку церкви.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій