Читаєте зараз
Генетичні захворювання можна вимкнути: з цим допоможе електрика

Генетичні захворювання можна вимкнути: з цим допоможе електрика

Анастасія Бодюл
  • Швейцарські вчені створили технологію, що може впливати на гени за допомогою електричного струму. 
  • Імпульси електрики змушують потрібні частини генетичного коду активуватися/дезактивуватися.  
  • Успішний експеримент вже провели на мишах з діабетом: їм встановили імплант, який спонукає тіло виробляти інсулін. 

Зміни в ДНК керуються хімічно, залежно від рівня певних речовин. Електрика створює в організмі молекули, які примусово запускають процес ввімкнення або вимкнення генів

Заборона розповідає про винахід, що впливає на генетичний код.


DART: що за технологія

Швейцарські вчені розробили пристрій, який може впливати на ДНК людини. Технологія регулювання за допомогою постійного струму (DART) подає електричні імпульси, які активують потрібний ген, пише Vice

«Електронні та біологічні системи функціонують кардинально по-різному і значною мірою несумісні через відсутність інтерфейсу зв’язку. Біологічні системи аналогові, запрограмовані генетикою і повільно оновлюються еволюцією. А електронні системи є цифровими, тобто з програмним забезпеченням, яке легко оновлюється. Наш винахід є тією відсутньою ланкою взаємодії електронного та генетичного світів», — розповіли дослідники.

Розробка працює за схожим принципом, як і природний механізм контролю генних процесів: іони, що протікають через ізольовані мембрани клітин, замінили електронами та ізольованими дротами. В тіло вводять імплант, який точково подає сигнали до потрібного гена, коли потрібно розпочати або припинити роботу. Пристрій потребує дуже мало енергії: трьох батарейок типу АА вистачить, щоб він працював протягом п’яти років.

Читати більше новин в Telegram

Лікування струмом: результати дослідів

Успішні результати електричної терапії вже показали на мишах з діабетом. Їм імплантували клітини підшлункової залози людини, які потім стимулювали постійним струмом від акупунктурних голок: так вдалося активувати ген, що відповідає за вироблення інсуліну. За допомогою цього методу рівень цукру в крові тварин повернувся до нормального.

Пристрій, який впливає на гени мишей з діабетом. Зображення: Nature Metabolism

Хоч генетичний код, з яким ми народжуємось, залишається майже незмінним протягом життя, його певні ділянки не завжди ввімкнені. Коли ми старіємо та змінюємо звички, вони можуть активуватися чи деактивуватися. Саме тому генетичні захворювання проявляються не одразу або при певних умовах.

Всі зміни в ДНК керуються хімічно, залежно від рівня певних речовин. Електрика створює в організмі активні форми кисню — молекули, які примусово запускають процес ввімкнення/вимкнення генів. Повний контроль над різними генами може допомогти у лікуванні хвороб, на які впливає генетика: варто лише деактивувати/активувати необхідну ділянку.

Раніше Заборона розповідала про ген, який впливає на тривожні стани: він контролює зміну поведінки людини, пригнічуючи будь-які покращення.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій